Умишлен е пожарът, избухнал тази нощ в гора между квартали във Велико Търново. Извършителят е задържан. Мъжът е от Дряново, 33-годишен, криминално проявен и с две присъди. 

Това е съобщил кметът на Велико Търново Даниел Панов, цитиран от БНР. 

Това се вижда от записи на общинските охранителни камери, инсталирани на пътеката през гората, с които БНР разполага. В 1,13 часа през нощта по пътеката се движат двама млади мъже. Единият със запалка подпалва сухи треви и борови иглички до пътеката в гората. Огънят се разраства бързо, а подпалвачът прави опити да го гаси.

"Записите са предадени на МВР и Прокуратурата, разчитам на бързата и професионалната им работа. Ще настоявам за най-строга отговорност", написа Панов във Фейсбук.

Пожарът унищожи 30 декара борова гора и постави под сериозен риск десетки хиляди жители на два от най-големите великотърновски квартала.

236 са пожарите за последните 24 часа, критична остава ситуацията в три общини
Обновена

236 са пожарите за последните 24 часа, критична остава ситуацията в три общини

Пожарът край Струмяни се разраства в посока Кресна, пращат още огнеборци на терен

Пожарът беше гасен от близо 100 огнеборци, военни и горски служители от Великотърновска и Габровска област. Тази нощ пожарникари остават на дежурство огънят да не се възобнови.

Припомняме, че и в неделя продължава борбата с пожарите на много места в страната.