Пловдивски районен съд остави в ареста соченият за тартор на престъпната група за кражба на луксозни джипове „Хиените" Боян Шопов-Картофа, информира БНР.
Преди два дни Шопов бе заловен в пловдивска болница, където потърсил помощ заради бъбречна криза, а прокуратурата поиска постоянното му задържане.
„Хиената" твърди, че изобщо не е знаел, че е издирван и сам се е предал, след като научил. Той отрече да има нещо общо с кражбата на коли и дори изтъкна, че вече няма шофьорска книжка.
Според другата версия обаче, Шопов е заловен от полицията по сигнал на лекарите, които са установили, че е обявен за издирване. Тогава неговият адвокат дори обвинил криминалистите, че буквално са му „изтръгнали системите от ръцете" за да го вкарат в ареста.
Боян Шопов успя да избяга при среднощната акция на магистрала „Тракия" край Пазарджик миналия месец, където след дълго наблюдение полицаите направиха засада на бандата, специализирана в кражбата на луксозни автомобили, най-вече скъпите джипове БMW Х5 - поне 40. При възникналата престрелка един от крадците - Васил Тонкев от Виноградец - бе убит, а един полицай бе ранен. Останалите бяха заловени в рамките на няколко дни, като единствен се измъкна само техният тартор Боян Картофа.
Директорът на полицията в Пловдив главен комисар Тодор Чонов съобщи, че бандата е счупила всички световни рекорди при този вид обири - максимум 28 секунди е засечената продължителност на операцията от отключването до отвличането на набелязания автомобил. По-късно стана ясно, че са им необходими само 10 секунди.
USD
CHF
GBP
Nqma
на 17.05.2011 в 17:23:20 #3Препоръчвам на всички еРепублик - социална стратегия в интернет, виртуален свят, в който всеки може да се развива в много насоки - може да стане силен на бойното поле, да се превърне в могъщ бизнесмен, да се прочуе в журналистиката или да покори нови върхове в политическия живот. И рабира се според качествата си да помогне на своята държава да стане най-силната в играта. Не на последно място - може да се запознае с много готини хора. А при трудности в началото винаги може да се пита за помощ някой от другите играчи. Всеки, който прояви желание да опита, а аз гарантирам, че няма да съжалява, може да последва този линк: http://www.erepublik.com/en/referrer/Pako+Pakov
насо
на 17.05.2011 в 16:58:28 #2Баша, това е само реклама.
basha
на 17.05.2011 в 15:49:19 #1Директорът на полицията в Пловдив главен комисар Тодор Чонов съобщи, че бандата е счупила всички световни рекорди при този вид обири - максимум 28 секунди е засечената продължителност на операцията от отключването до отвличането на набелязания автомобил. По-късно стана ясно, че са им необходими само 10 секунди. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Интересно ми е как го засичат това време?
Сигурно Ц.Ц. е наредил до всеки скъп джип да има полицай с хронометър!