ЦСКА ще проведе своята първа тренировка след равенството срещу Черно море (1:1) днес. "Червените" получиха два дни почивка от старши треньора Душан Керкез, а от клуба очакват на заниманието да се появят всички футболисти, включително и Лумбард Делова.
Преди часове мениджърът на футболиста излезе с коментар, че бранителят няма да тренира и участва в мачове на ЦСКА.
От клуба обаче очакват той да се появи на заниманието, защото има договор и няма причина, поради която да го пропусне.
Ръководството на ЦСКА преди дни е преговаряло с Делова за нов договор при подобрени условия, но да бъде премахната клаузата "Фичо" на стойност 950 000 евро, пише "Спортал". Към този момент обаче защитникът е предпочел да изчака.
По всичко личи, че има клубове, които са готови да активират клаузата.
USD
CHF
GBP
УмеренЦСКА
на 13.08.2025 в 16:04:04 #16"По всичко личи, че има клубове, които са готови да активират клаузата." Нека да я "активират" (т.е. да изпратят официално оферта), докато няма "активиране" всичко е празни приказки и опити за шантаж. ...На всички трябва да е ясно, че футболистите на ЦСКА (особено чужденците) са силно разочаровани от слабото представяне на ЦСКА и неучастието му в евротурнирите. Съвсем нормално нещо в наше време, в което разни там "емоции" (особено когато някой пристигне в ЦСКА, например, и вземе да се кълне, че отива в "голям клуб") изобщо нямат никакво значение... Но да се надяваме, че всичко ще остане в границите на "правото", т.е. на писмените договори, които трябва да се спазват (ако ще и формално) и от двете страни. Мениджърите, такова, в много случаи се правят на "страна" от договора, ама май не е така. ...Ако някой си спомня, на времето преминаването на Тиаго Силва от Литекс в ЦСКА беше затруднено от неговия мениджър, който претендираше за по- висок процент за себе си. Накрая Божков привика Тиаго Силва и му постави ребром въпроса ще дойде ли или няма да дойде. И той дойде...
УмеренЦСКА
на 13.08.2025 в 15:49:51 #15"Преди часове мениджърът на футболиста излезе с коментар, че бранителят няма да тренира и участва в мачове на ЦСКА." Каквато и да е трансферната клауза, тя има смисъл когато се получи съответната оферта на съответната цена. А няма сведения да е получена такава. Ако се получи, първо трябва да се разберат клубовете, после и футболистът (неговият мениджър) за личните условия и чак тогава, когато се сключи договорът футболистът може да се вдигне куфарите и да си ходи. До тогава е длъжен да си изпълнява текущия договор. Неговият мениджър не може да го отклони от тренировки и мачове. Ако футболистът направи такова нарушение, може да бъде санкциониран. Изобщо цялата работа понамирисва на шантаж от страна на мениджъра на Делова. Дали ще му се хванат на въдицата- друг въпрос. ...Ако постъпи оферта, удовлетворяваща трансферната клауза, Делова да си ходи, ако иска. Не може да бъде спрян. Надявам се футболистът да не вземе да направи нарушения, които могат да му излязат през носа...
donaldtrump
на 13.08.2025 в 15:49:44 #14Хора, вие слагате тигана, но рибата е още в морето. Нека първо някой плати 900хил за тоя куц кон с масивно самочувствие и още по-големи проблеми с дисциплината, та тогава ще му правите 900-350 сметки. Вие нямате проблем с тези пари. Аз бих го уволнил дисциплинарно - показен урок за отаналата паплач в отбора, пък и ще му се стъжни малко. Мисля няма право да бъде картотекиран този сезон, ако е уволнен. Пък и кой *** ще вземе дисциплинарно уволнен състезател? Това значи да си вкараш бомба в съблекалнята.
VLAD
на 13.08.2025 в 15:33:54 #13А Фичката с какви очи всяка седмица ръси акъл, не знам?
Ataspor
на 13.08.2025 в 15:32:20 #12chubtireaka на 13.08.2025 в 17:18:18#13 разковничето вече се крие в откупните клаузи - масово се активират в цяла Европа ------------- Няма лошо да се активират, но когато купиш някой за един милион, дадеш му заплатата, която доста отбори в Европа няма да му дадат , да му сложиш откупна цена 2 милиона евро е малоумно. Както и Делова. Взеха го за 300 к, откупната клауза 900 к
Приказките, че играчите поставяли тези условия са приказки за наивници.
Просто досега в Бг не се беше случвало подобно нещо и на Фичо и останалите безхаберници, въобще не им е идвало на ум, че някой ще тръгне да прави такива финтове. После естествено пуснаха партенките, че играчите искали така, просто за да не изглеждат, като завършени и.диоти.
pala4a
на 13.08.2025 в 15:26:50 #11Нашия клуб няма ли думата за действията на Делова. Какво значи няма да тренира и играе? Нали това му е работата. Няма нов отбор и трябва да си спазва договора. Толкова ли сме пробити, че да разрешаваме всеки да си прави, каквото иска!
:
XAN_lil
на 13.08.2025 в 14:44:17 #10При Коялипу разбирам да подпишеш тая ниска откупана клауза, на зор си и е добър... но при Делова и Ето'о също разправят, че я има си е аматьорска работа
chubtireaka
на 13.08.2025 в 14:18:18 #9разковничето вече се крие в откупните клаузи - масово се активират в цяла Европа. Лошото е, че още при подписване - некви анонимници си договарят ниски клаузи и така купен футболист за 1 млн. евро може да си тръгне за 2. А и родните клубове като че ли предпочитат да клекнат всячески само и само да представят пред феновете някой
sssauron
на 13.08.2025 в 14:14:32 #8Ми да си ходи, какво толкова, чудя се къде е драмата, има си договор, плаща се по него и кой откъде е.
donaldtrump
на 13.08.2025 в 13:02:50 #7ChernotoVlechugo на 13.08.2025 в 15:45:36#5 Като го уволниш дисциплинарно губиш 900 000 евро от трансфер, по-добре 900 000 от колкото 0, все пак и дойде за много по-малко пари. Избихме 2 реда седалки ------------------- Щом е така - добре, съгласен съм. Но за да загубиш пари, трябва преди това да намериш някой, който да ти ги даде. Изобщо вие трябва да сте луди да се занимавате с албанци, или косовари - още от албанбушово време. И ние не сме стока, но тея са големи баклюци.
XAN_lil
на 13.08.2025 в 12:58:33 #6Пак повтарям, почти няма един дето да ми харесва в тоя отбор и който и когато да си тръгне, мие през дедояия
XAN_lil
на 13.08.2025 в 12:56:16 #5Точна така, насила хубост не става, има купувач, взимаш му парите и шут у ***
ChernotoVlechugo
на 13.08.2025 в 12:45:36 #4Като го уволниш дисциплинарно губиш 900 000 евро от трансфер, по-добре 900 000 от колкото 0, все пак и дойде за много по-малко пари. Избихме 2 реда седалки
n-a-chx8TkqA
на 13.08.2025 в 12:38:26 #3И аз искам комшийката да си махне блузката
donaldtrump
на 13.08.2025 в 12:37:46 #2Чорбарите какво го бавят тоя? Не идва на тренировка (т.е. не се явява на работа) пращаш му първо предизвестие, пак не идва - второ и го уволняваш дисциплинарно
. Така ще си спестят и всички дандании, неустойки и заплати. Просто като 2 и 2.
XAN_lil
на 13.08.2025 в 12:36:54 #1Няма свършване с това .... Фичо да се изкаже