ЦСКА и Лудогорец излизат днес един срещу друг в голямото дерби на шестия кръг на Първа лига.
Двата отбора се очертават като основни претенденти за титлата, като в момента шампионите имат една точка в повече - 12.
Интригуващият сблъсък в София е с начален час 20:30. Съдийството е поверено на авторитетния международен рефер Георги Кабаков.
В досегашните 14 сблъсъка на "Българска армия" "армейците" постигнаха 10 равенства, а "орлите" 4 пъти си тръгнаха като победители.
В общата статистика за първенството везните още повече клонят по посока към "зелените" - 13 победи, 13 равенства и 1 загуба.
ЦСКА може да се похвали с много силна домакинска серия. "Червените" имат 5 поредни победи на "Армията" във всички турнири и нямат загуба на своя стадион вече 14 месеца.
Лудогорец по традиция започна сезона колебливо и допусна неочаквана загуба с 1:3 от Ботев (Враца). След това момчетата на Павел Върба включиха на пета скорост и спечелиха 4 поредни победи срещу Славия, Черно море, Етър и Локомотив (Пловдив), като в тези мачове вкараха 12 гола и допуснаха само 2.
В ЦСКА ще мислят освен за днешния мач, но и за предстоящия си сблъсък с Б36 Торшавн от Фарьорските острови за Лига Европа. "Армейците" преди дни отстраниха беларуския гранд БАТЕ (Борисов) в турнира и имат все по-големи амбиции.
Стамен Белчев не може да разчита на далите положителни PCR тестове Ахмед Ахмедов и Петър Занев, както и на контузения Иван Турицов.
В Лудогорец отново ще липсват Светослав Дяков и Вандерсон.
USD
CHF
GBP
VLAD
на 20.09.2020 в 17:35:45 #65Начи Кейта бил паднал много лесно? Да видим са латиносите като почнат да падат от полъха на вятъра, кво ще свири Кабака.
УмеренЦСКА
на 20.09.2020 в 17:33:07 #64...Аз казах очаквам загуба от гела нашите не ми дават надежда за повече от Х ... ...Кой знае, отборът на Лудогорец е на същия етап на "формиране" както и отборът на ЦСКА. Разградският отбор не може да претендира, че е придобил някакъв "облик" (то и в ЦСКА е същата работа). И в двата случая се разчита на индивидуални прояви, главно на чуждестранни футболисти.
VLAD
на 20.09.2020 в 17:30:24 #63Гледам и гостите са си напълнили сектора с разрешените 1000 човека.
УмеренЦСКА
на 20.09.2020 в 17:26:56 #62Като се погледне класирането, нищо кой знае какво няма да се промени и след този мач, както и да завърши. Постепенно качествените отбори окупирват първата половина на таблицата. Утре ще е интересно дали отборът на Венци Стефанов ще успее да се измъкне от дъното или ще остане там да прави компания на Етър!
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 20.09.2020 в 17:22:49 #61Аз казах очаквам загуба от гела
нашите не ми дават надежда за повече от Х
УмеренЦСКА
на 20.09.2020 в 17:18:53 #60...Едва ли ще се получи някакъв "кървав" мач. И двата отбора имат приоритет в ЛЕ, няма основание да се очаква "касапница", зер краката ще потрябват. И от двата клуба нямаше дежурните медийни изяви преди "дерби"... ...Много ми се иска ЦСКА да "излъже" Лудогорец, например с някой гол в последните минути! Не че е толкова важно, но е време вече да се нарушат "традициите" ЦСКА да е без победи срещу Лудогорец! ...Съставите няма какво да се коментират особено, треньорите и на двата отбора със сигурност са загрижени с кои футболисти ще излязат в предстоящите мачове в ЛЕ...
blue_canary
на 20.09.2020 в 17:18:16 #59Пореден опит на Лоич да запишат първа победа.Мое са фалшиви и измислени,но признавам и поне са упорити.
Ша стискам палци за тия богопомазаните новодомци,щот Разград са ми през уя.
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 20.09.2020 в 17:14:17 #58Пиргул много си глъм
това ли измисли
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 20.09.2020 в 17:07:38 #57Пиргул смени канала,че нещо пък си забил
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 20.09.2020 в 17:04:59 #56Ето,когато няма реална дузпа няма и гол
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 20.09.2020 в 17:03:14 #55Егаси дузпата
:
:
:
grozdanov78
на 20.09.2020 в 17:01:52 #54Знам че пак ще се заядете че Лудогорец нямат българи и юноши в стартовия състав, но започваме мача с трима българи от които единия е юноша и двама на резервната скамейка. Успех на Лудогорец и дано Доминик Янков пак да вкара гол както срещу Локомотив.
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 20.09.2020 в 17:01:27 #53Педи да не пиша заради теб ма овцЪ
нали си изпил сока Заха,това няма нужда от разбиране,а на усещане за пълна уста
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 20.09.2020 в 16:57:20 #52Пиргул точно толкова колкото ти от футбол
Да копираме милко:Факт
united 17
на 20.09.2020 в 16:57:20 #51Къцку неграмотнуту, давай само с емотки е малоум, не ти се разбира нищо, деейба и неграмотния селтак !!!
бате ВИ
на 20.09.2020 в 16:51:39 #50Добре ,де ...Какво правят Джеферсон и Кейта в състава ?!
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 20.09.2020 в 16:50:25 #49Пиргул селяндум глупав
бегай за паламуд
ако не ставаш и за това поне сафрида ще ти върже
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 20.09.2020 в 16:46:51 #48Педи 15ката къде си тръгнал с този УИ
за това си станал педи
изпи ли спка на Заха вчера А
та и аз ще преживея една загуба от гела която си я очаквам
ти вчера очакваше ли Ябана от Заха
айде бегай Виница
Мане
krasimir-ivanov-OGroEhM5
на 20.09.2020 в 16:34:57 #47Ще е много трудно
дано само не ни пребият
и на Х май ще съм доволен
ако бием ще ме изненадат и зарадвам много
Успех, САМО ЦСКА
united 17
на 20.09.2020 в 16:34:30 #46Къцку неграмотнуту, тоз е баси цървула вмирисан !!!
Неграмотен, прост, нахален и безочлив..........ае див разбичкан селяндур !!!
Най-добрия с'фиркаджия на Малчоганчев, а днес и Киро ще разтовари топла течност в кирливата му и кариеста дзурла !!!
Мляскай Къцко, мляскай и гълтай, баклюк !!!