ЦСКА и Лудогорец излизат днес един срещу друг в голямото дерби на шестия кръг на Първа лига.
Двата отбора се очертават като основни претенденти за титлата, като в момента шампионите имат една точка в повече - 12.
Интригуващият сблъсък в София е с начален час 20:30. Съдийството е поверено на авторитетния международен рефер Георги Кабаков.
В досегашните 14 сблъсъка на "Българска армия" "армейците" постигнаха 10 равенства, а "орлите" 4 пъти си тръгнаха като победители.
В общата статистика за първенството везните още повече клонят по посока към "зелените" - 13 победи, 13 равенства и 1 загуба.
ЦСКА може да се похвали с много силна домакинска серия. "Червените" имат 5 поредни победи на "Армията" във всички турнири и нямат загуба на своя стадион вече 14 месеца.
Лудогорец по традиция започна сезона колебливо и допусна неочаквана загуба с 1:3 от Ботев (Враца). След това момчетата на Павел Върба включиха на пета скорост и спечелиха 4 поредни победи срещу Славия, Черно море, Етър и Локомотив (Пловдив), като в тези мачове вкараха 12 гола и допуснаха само 2.
В ЦСКА ще мислят освен за днешния мач, но и за предстоящия си сблъсък с Б36 Торшавн от Фарьорските острови за Лига Европа. "Армейците" преди дни отстраниха беларуския гранд БАТЕ (Борисов) в турнира и имат все по-големи амбиции.
Стамен Белчев не може да разчита на далите положителни PCR тестове Ахмед Ахмедов и Петър Занев, както и на контузения Иван Турицов.
В Лудогорец отново ще липсват Светослав Дяков и Вандерсон.
USD
CHF
GBP
euroludogorets
на 20.09.2020 в 06:53:59 #5На това подобие на стадион нямаме загуба така,че и днес традицията ще продължи.Единствения проблем е,че и двамата ни качествени вратари Пламен Илиев и Ренан Дос Сантос са контузени и ще трябва да играе Владислав Стоянов.Който няма нищо общо с вратарят от 2013-та и 2014-та,когато беше пикът на кариерата му и все още беше във форма.Предполагам,че ще има домакински рев от съдиите,но това е нормално за новия отбор и манталитета на шефовете и феновете му. Прогноза за съставът на Лудогорец : Стоянов - Сисиньо - Григоре - Моци - Недялков - Баджи - Анисе - Каули - Текпетей - Кешеру - Чибота Прогноза за мачът - 0:1
claudiu
на 20.09.2020 в 06:42:19 #4Тъкмо си мислех за Левски след вчерашната победа и се чудех кога най-накрая ще играем с тях. По-добре да не излизаме на терена и да си паднем с 0:3 служебно, че току-виж ни качили на въртележката.
Жалко, че не играят в ЕКТ, щяхме да сме с 3 отбора в плейофите вече.
grozdanov78
на 20.09.2020 в 06:35:45 #3Ще се намери ли треньор след Дерменджиев и Херо който да накара Лудогорец да се напънат и да бият ЦСКА. След вчерашната победа на Левски много скъсиха разликата в точките и задължително трябва да бием довечеря за да дръпнем пак с 5 точки пред основния ни конкурент за титлата.
claudiu
на 20.09.2020 в 06:20:38 #2Ще е идиотия Баджи да започне титуляр предвид последния му мач. Не съм сигурен в какво състояние са Каули и Текпетей, но при наличието на двамата ще е по-добре да започнем без централен нападател, а с повечко крила. Гълъбов и Матей са доста неориентирани и бавни, така че Мавис, Ману или Бернард на върха на атаката би било логично. Другият вариант е Марин да застане на върха и да започнат с центрирания отвсякъде - Сисиньо и Тони ги умеят тия неща. Но това са тични черти на дърварски отбор, какъвто ние не сме, макар че Върба се опитва всячески да ни направи.
Притесненията ми са свързани с нулевата мотивация в ППЛ, с Владо Стоянов на вратата (ако е той), както и с мухите без глави Баджи и Жоржиньо, които се надявам да не играят. А да, и Терзиев не знаеше къде се намира срещу Локо Горна и май трябва да поседи резерва, докато не влезе във форма.
Като цяло е важно да не губим мача, победата не ни е на всяка цена. Ще е добра репетиция за Беларус, че там ни очаква подобна нива.
ChernotoVlechugo
на 20.09.2020 в 06:07:20 #1Среща на двамата евробоеца на България. Нека по добрият победи