Остават броени дни до дългоочакваното шоу на легендарната хеви метъл група Iron Maiden.

По своя мащаб концертът се очертава да се превърне в най-грандиозното музикално събитие на 2007 година!

Очакват се над 30 000 почитатели на групата да взривят стадион „Локомотив" на 4 юни. Точно седмица преди датата на концерта, са били регистрирани 25 000 продадени билета.

От София Мюзик Ентърпрайсис обаче успокояват феновете, че ограничено количество билети все още има.

Вратите на стадиона ще бъдат отворени в 16:30 ч. Организаторите призовават всички, закупили билети за концерта, да организират придвижването си към стадиона в ранния следобед. 

В зоната на стадиона ще бъдат разположени различни щандове с храни и напитки, както и официален с мърчъндайзинг на Iron Maiden - шапки, фланелки и дискове с последния албум на групата „A Matter Of Life And Death".

Бандата пристигат в София със собствена 30-тонна продукция - сцена, осветление и звук. Строежът на сцената започва на 2 юни сутринта, а 200-членният технически екип на групата пристига ден по-рано.

Гримоьорните на Iron Maiden по време на концерта ще бъдат заредени с бира, плата с пуешки и пилешки специалитети, различни видове ядки и тако чипс.

За вечеря за всеки от членовете на групата ще бъде приготвено различно ястие.

Фронтменът Брус Дикинсън е поискал задушени пилешки гърди с моркови и аспержи, басистът Стив Харис -  пиле с бял сос и броколи, барабанистът Нико Макбрейн ще хапва сьомга на скара с зелена салата, а китаристът Яник Гърс - пушена херинга на скара със задушени зеленчуци.

Другите двама китаристи - Ейдриън Смит и Дейв Мъри - са пожелали за вечеря френски специалитети.