Филмът на Паскал Феран "Лейди Чатърли" бе обявен за най-добрия френски филм за годината на 32-та церемония по връчване на наградите "Сезар".

Церемонията по награждаването се състоя вчера в театър "Шатле" в Париж, съобщава АФП. 

Припомняме, че в края на миналата година "Лейди Чатърли" бе отличен и с наградата Луи Делюк за 2006 г., която се присъжда на най-добрия френски филм.

Наградата тогава бе обявена от президента на журито Жил Жакоб, който е и президент на международния кинофестивал в Кан.

Филмът "Лейди Чатърли" е базиран върху популярната книга "Любовникът на лейди Чатърли" от Д.Х. Лорънс.

Филмът "Не го казвай на никого" на Гийом Кане пък получи четири награди "Сезар" - за най-добър режисьор, най-добър актьор, най-добра музика и най-добър монтаж.

В памет на Филип Ноаре, който почина миналия ноември, Марлен Жобер и Джъд Лоу получиха почетен "Сезар".