Иранци, танцували на песента „Happy” на Фарел Уилямс се оказаха престъпници за държавата. Властите заловили младежите и ги принудили да се извинят по националната телевизия за непристойното си поведение.

Шестима иранци пуснали видео в Youtube, на което танцуват на хита на Фарел Уилямс. Видеото с иранците се появило по националната телевизия в репортаж, в който се предупреждават младите в Иран да бъдат внимателни, защото подобни танци са вулгарни и опасни за честта им, информира МИА.

Само за няколко часа обаче „провинилите„ се шестима иранци са задържани от властите, по информация на полицията.

Оказва се обаче, че видеото им е качено в мрежата преди месец. В Туитър на тази ситуация реагира и самият Фарел Уилямс, който написа, че подобни случки са наистина много тъжни.