Австралиецът Джоузеф Макгрейл-Бейтъп беше признат за най-шумния човек в света, пише СиЕнЕн. Мъжът записа най-силния вик, издаван някога от човек.
Той извика "сега" със 122,4 децибела, подобрявайки предишния рекорд, поставен през 1994 г. Въпросните 122,4 децибела са в диапазона на шума на верижен трион, излитащ реактивен самолет и сирена на линейка на близко разстояние.
58-годишният австралиец отбеляза, че му е отнело само седем опита, за да подобри световния рекорд.
Викът му е записан на 2 май в радиостудио в Канбера от професионален акустичен инженер и в присъствието на свидетели. Файловете са изпратени до Книгата на рекордите на Гинес, която обяви рекорда.
За втори път Макгрейл-Бейтъп чупи световен рекорд. През 2019 г. той подобри рекорда за изстреляни 10 стрели с лък.
USD
CHF
GBP
ivaylo-mladenov
на 24.06.2026 в 10:31:29 #1Страшни рекорди