Белгия взема строги мерки срещу „нарко туристите", за да не могат вече да се снабдяват с канабис от т.нар. „кофи-шопове" в Южна Холандия, предупреди АФП.
Три южнохоландски провинции въведоха ново ограничение. Според него, за да си купиш разрешените 5 грама, трябва да имаш "карта канабис", каквато се издава от местните власти само на жители на Холандия.
Предвижда се през 2013 г. тази мярка да обхваща цялата страна.
Съгласувано с Холандия, Белгия реши да засили полицейското присъствие в граничните райони, по пътищата и във влаковете.
astral-projection
на 01.05.2012 в 09:13:13 #2много е вероятно новото холандско правителство да отмени тази безмислена идея. амстердам печели сериозни пари от нарко туризма, кофишоповете са посещавани от 30 милиона туристи годишно. тея балъци си режат клона на който седят.
bond 007
на 01.05.2012 в 07:53:28 #1АААААААААААААА,това е дискриминация! Що само на холандски граждани,а ние гражданите на ЕС? Какво е това неравноправие,а??!!