Изтекла информация от класифициран доклад на ЦРУ твърди, че песни на американската банда „Ред хот чили пепърс" са използвани за извличане на информация от затворници в Гуантанамо, някои от които заподозрени в тероризъм, съобщава „The Daily Mail".
Информацията е била изнесена пред „Ал Джазира" от двама служители на комисията за разузнаване към Сената, пожелали анонимност.
Методите за изтезание, използвани от ЦРУ агентите били, по думите им, заимствани от тези на комунистическия режим. Те включвали насилствено лишаване от сън, храна, вода и лекарства.
Те целели да отслабят волята на разпитвания и да го принудят да изнесе исканата информация.
Един от затворниците в базата от 2002 г. - Абу Зубаядах разказал, че е държан буден в продължение на 11 денонощия, като непрекъснато върху голото му тяло е изливана леденостудена вода, за да не заспи. Той посочва още, че е бил вкарван в тясна клетка, след което му била пускана силна музика, а именно песни на „Ред хот чили пепърс", сред които Californication и Can't Stop.
Един от информаторите на „Ал Джазира" казал, че самите разпитващи също са подложени на голям натиск от страна на началниците си - да извлекат информация от затворниците, каквото и да им струва.
ъ-ъ
на 11.04.2014 в 20:06:25 #4а платили ли са авторски права на редхотчилипеперс за да им ползват изкуството като инквизационни методи. я веднага редхотчилипеперс да заведе делу срещу цру. то ще е дело дето ще стигне и до върховния съд
ъ-ъ
на 11.04.2014 в 19:58:52 #3http://www.youtube.com/watch?v=echt3fo2GZk на такива "тенджери и тигани" не се деяни. казваш си всичко, че даже и това дето не знаеш.
ъ-ъ
на 11.04.2014 в 19:55:30 #2Методите за изтезание, използвани от ЦРУ агентите били, по думите им, заимствани от тези на комунистическия режим. Те включвали насилствено лишаване от сън, храна, вода и лекарства. ============================ егати и пропагандната глупост. зверове сме ама се учим от комунистите. демек ако комунистите не беча такива зверове ние щехме да ги разпитваме на бяло сладко и кафе. ама на пак те комунистите са виновни. истината е че гадовете са си гадове независимо за кого работят и кой им плаща. да си ченге е проклятие. а някои сами си избират да са проклети.
Юлиан-3
на 11.04.2014 в 18:08:33 #1във века на информацията очакваме още подробности за американският средновековен стил....
