Силен взрив избухна в жилищен блок в предградието Сикиес на град Солун в Гърция в ранните часове в събота, предаде AFP.

Експлозията изкъртила дупки в стената на приземния етаж в блока и счупила прозорци на околни сгради. Млад мъж и жена, минавали край блока по време на взрива, са били ранени от парчета стъкло. Нанесени са щети и по шест коли. Случая се разследва от полицейското антитерористично звено.

По данни на полицията в сградата, в която е избухнала експлозията, живее лидерът на синдикат на служителите на затворите в Гърция.

През май след експлозия пред банка в Солун почина 38-годишна жена, свързана с банков обирджия. Той е вкаран в затвора по няколко обвинения, включително за терориизъм, след като е изпратил пакет с бомба в апелативния съд в Солун през февруари миналата година.

Жена се самовзриви по погрешка в Солун

Жена се самовзриви по погрешка в Солун

Тя трябвало да постави взривното устойство в банкомат