Те трябва да разработят специални системи за икономия на електричеството, когато уредите са в режим на готовност.
Регламентът определя изисквания за енергийната ефективност за всички продукти, продавани в Европа, като по този начин потреблението на електроенергия в режим на готовност в ЕС ще се намали с почти 75% до 2020 г.
„Режимът на готовност" се прилага за всички електрически уреди, използвани в домакинствата и учрежденията, като например телевизори, компютри, микровълнови фурни и т.н.
В зависимост от функционалността на продукта той определя максимална допустима консумация на енергия от 1 или 2 вата за 2010 г.
Към 2013 г. допустимото ниво на консумация на енергия ще бъде намалено на 0,5 или 1 вата, което е близко до постижимото равнище с най-добрата съществуваща технология.
Според изчисленията уредите в целия ЕС в режим на готовност изразходват толкова електричество, колкото е общата годишна консумация на Дания и биха довели до спестяване на около 14 милиона тона въглеродни емисии годишно.
zetxx
на 09.07.2008 в 15:43:13 #1"„Режимът на готовност" се прилага за всички електрически уреди, използвани в домакинствата и учрежденията, като например телевизори, компютри, микровълнови фурни и т.н. В зависимост от функционалността на продукта той определя максимална допустима консумация на енергия от 1 или 2 вата за 2010 г." чети по съсредоточено колега, става на въпрос за standby - режимът ( когато си си изгасил телевизора и ти свети една червена лампичка
), и тези стоиности са постижими наистина