Сивият сектор у нас е 35 на сто, като най - засегнати са браншовете машиностроене, електротехника, информационни технологии, строителство и туризъм.
Това заяви Васил Велев - председател на Асоциацията на индустриалния капитал, цитиран от БНР.
В Пловдив той представи проекта „Ограничаване и превенция на неформалната икономика", който е финансиран по оперативната програма Развитие на човешки ресурси и ще се осъществява до края на 2013г.
В него ще бъдат включени над 1500 фирми. От тях в 250 ще бъдат извършени вътрешнофирмени одити.
Тези одити ще обхванат фирми, които работят легално, обясни Васил Велев.
От организацията са категорични, че в условия на икономическа криза се увеличава сивата икономика, а това води и до парадокси.
По данни на Асоциацията на индустриалния капитал забавените плащания са за 2 милиарда лева.
За измерване на сивия сектор ще се разчита и косвени индикатори, като потребление и събрано ДДС.
Измерванията ще бъдат обобщени чрез мащабно социологическо проучване.
Руслан 21
на 04.03.2010 в 20:45:48 #335% другия път. Отдавна е минал 50% и тенденцията е да се увеличава, защото изборът е прост - лъжеш, минавайки в сивото или фалираш безславно.
уйо
на 04.03.2010 в 17:47:53 #2Ми намалете данъците и ще намалее и сивата икономика.
вендета
на 04.03.2010 в 17:37:29 #1Охо, и ние като маляките сме значи, или това е изпреварваща информация, за да може Буко тиквата да се ориентира в кой от ресорите да се настани още по-трайно! Енергетика, ясно! Туризъм, на сгодната му женица! Финансии пак там! Възобновяеми енергийни източници! Телекомуникации и ........ БТ холдинг !