![](http://images.ibox.bg/2006/07/12/u4ili6te/188x131.jpg)
Това съобщи кметът на морската столица Кирил Йорданов, цитиран от Днес+.
Директорите на учебните заведения ще могат да управляват самостоятелно средствата от 1 февруари 2007 година. 20 общински училища във Варна вече са с делегирани бюджети.
Предвижда се през 2008 година всичките 50 общински училища в морската столица да бъдат с такива бюджети, каза още кметът Йорданов.
3.1 млн. лева е необходимо да бъдат заложени в бюджета на община Варна за реализирането на проекта за реконструкция на ул. "Атанас Москов", информира градоначалникът.
За реконструкцията на улицата и подобряването на достъпа до Западна промишлена зона /ЗПЗ/, общината спечели финансиране по програма ФАР в размер на 300 000 евро.
Проектът цели повишаване на конкурентоспособността на фирмите в ЗПЗ и привличане на повече инвестиции.
Очаква се и да се намали потокът на транзитно преминаващите камиони през Западна промишлена зона, както и да се оптимизира транспортната схема в района.
Предвижда се проектът да бъде изпълнен в срок до юли тази година.
3.1 млн. лева са предвижда да бъдат заложени в общинския бюджет за реализацията на проекта за изграждане на канализация в квартал "Виница", съобщи още кметът на Варна.