
Президентът на Национален съюз на автономните синдикати "Образование" Патрик Гунтие заяви, цитиран от БНР, че социалните проблеми, пред които са изправени българските и френските учители, са много сходни.
Синдикалните действия целят създаването на нова ситуация, на ново съотношение на силите, така че да може реално да се преговаря с правителството за неговите приоритети, добави Гунтие.
Добре познавам ситуацията в България. Ние поддържаме връзка с българските учителски синдикати, с КНСБ и г-жа Янка Такева.
Нашата организация ви уверява, че в различни пропорции и ние и вие имаме едни и същи проблеми, каза още Патрик Гунтие.
Междувременно преговорите със синдикатите и МОН продължават днес и утре.
При вчерашната среща при президента Първанов отново не бе постиган конкретен резултат,
По време на разговора синдикатите поставиха остро въпроса, защо в бюджет 2008 се намалява процента от БВП за образование, след като образованието се обявява за приоритет.
След срещата при президента Първанов преговорите се прехвърлиха в МОН, но отново не доведоха до конкретни резултати, освен до уговорка за следваща среща.
Според министъра на образованието Даниел Вълчев е възможно в понеделник учебният процес да бъде възстановен.
masha
на 15.10.2007 в 10:41:39 #4bulgAR
на 13.10.2007 в 21:12:01 #3Deni
на 13.10.2007 в 17:21:33 #2хан баган
на 13.10.2007 в 11:51:16 #1