Евертън поднесе поредна неприятна изненада на феновете на Челси през сезона, стигайки до успех срещу столичани в мач от 16-ия кръг на Висшата лига.

Битката на "Гудисън Парк" приключи при резултат 3:1 в полза на мърсисайдци.

Точни в тяхна полза бяха Ричарлисон и Доминик Калвърт-Люин, който се разписа на два пъти в срещата. Почетното попадение за столичани бе дело на Матео Ковачич.

Снимка 456392

Източник: Twitter

Раздялата с Марко Силва дойде очаквано за Евертън и сега изглежда временният мениджър Дънкан Фаргюсън е на път да вдъхнови "карамелите" в много важен етап от сезона.

Марко Силва вече не е мениджър на Евертън

Дънкън Фъргюсън временно ще води "карамелите"

Футболистите на Челси нямаха гол в 3 поредни двубоя срещу Евертън и продължават да не се чувстват комфортно в срещите с този опонент. Така бе и днес.

Резултатът бе открит след 5 минути игра, когато Ричарлисон шокира гостите с ранен гол в полза на тима си.

Снимка 421425

Това бе и единственото попадение в рамките на първите 45 минути.

Само 4 минути след почивката Калвърт-Люин вкара за 2:0 и съвсем промени изражението по лицето на Франк Лампард.

Снимка 456391

Ковачич все пак върна едно попадение за столичани, но в 84-ата минута бе поставена и окончателна точка на спора. Тогава Доминик Калвърт-Люин бе точен за втори път в срещата и оформи финалното 3:1.

Спечелените три точки бяха от определящо значение за ливърпулци, които се борят за оцеляването си. Челси пък ще чака грешка на съперниците си в спора за позиция сред първите тимове в таблицата с класирането.

Снимка 456390

"Карамелите" спечелиха 7 от последните си 11 домакинства срещу лондончани, с което затвърдиха доброто си представяне срещу тях на собствен терен.