Лестър се върна към победите, надделявайки с 2:1 над Уест Хем като гост. Срещата бе от 20-ия кръг на Висшата лига.

Келечи Ихеаначо откри резултата в 40-ата минута. Пабло Форналс изравни в самия край на първата част. Демарай Грей отново даде аванс на гостите в 56-ата минута.

Така "лисиците" събраха 42 точки и заемат второ място във временното класиране. "Чуковете" са едва 17-и с 19 пункта.

В 9-ата минута гостите получиха дузпа, след като Грей изведе добре Ихеаначо, а Фабиански излезе напред и буквално помете нападателя на Лестър. Стражът получи жълт картон, а Демарай Грей се нагърби с изпълнението. То обаче не бе добро и стражът на Уест Хам спаси.

Първата част вървеше към безлично нулево равенство, когато Келечи Ихеаначо засече с глава центриране на Айосе Перес и даде аванс на гостите.

"Чуковете" успяха да отговорят бързо и в самия край на първата част резултатът бе изравнен. Филипе Андерсон направи добър пробив отдясно, след което върна много прецизно по земя в наказателното поле, а Пабло Форналс засече от точката за изпълнение на дузпа.

Малко след това Себастиен Алер можеше да направи пълен обрат, но от няколко метра не намери очертанията на вратата.

В 56-ата минута Лестър излезе отново напред. "Лисиците" организираха отлична атака, която Диоп се опита на два пъти да спре с нарушения. Айосе Перес обаче остана на крака и изведе Демарай Грей сам срещу вратаря, а англичанинът успя да се разпише за 1:2.

Ливърпул отнесе Лестър на "Кинг Пауър", тотална доминация на европейския и световен клубен шампион