Малмьо приема Лудогорец в първи мач от основната фаза на Лига Европа. Срещата на стадион "Еледа" в едноименния град започва в 22:00 часа.
Днешните домакини се изправят срещу разградчани в не особено добро настроение. Тимът записа поражение с 0:1 от Юргорден в шведската Алсвенскан лига. Това бе първа загуба за Малмьо от седем мача насам.
За да стигнат до тази фаза на Лига Европа, футболистите на треньора Ридстрьом Хенрик надвиха категорично Сигма Оломоуц в плейофите с общ резултат 5:0.
Колебливото представяне на Лудогорец от началото на сезона е повече от осезаемо. Фактът, че разградчани се намират на третото място в класирането на Първа лига говори сам за себе си.
Играчите на Руи Мота завършиха наравно в последните си два мача, като не успяха да надвият Левски (0:0) и Локо Пловдив (1:1).
Това ще бъде трета среща между Малмьо и Лудогорец, като до момента те са си разменили по една домакинска победа - 2:1 за "зелените" и 2:0 за шведите.
USD
CHF
GBP
УмеренЦСКА
на 24.09.2025 в 18:39:02 #6...Пишат тук и там, че Мота бил "пътник". Кой знае, може и така да стане по известния сценарий в нашенските клубове. Недостатъците в селекцията се хвърлят на главата на треньора... Целият стартов отбор на Лудогорец е съставен от наличните "легионери". Извън него са Машадо, Вердон и Текпетей. Чочев е също резерва, така е преценил Мота, сигурно е имал предвид физическото състояние на нашия национал. Не го виждам и Недялков, това си е клубно решение, защо така- те си знаят. ...Както и да е, на нашия шампион му предстои доста дълго евроучастие в основната фаза на ЛЕ. Мота ли ще извлече достатъчно пари от това или ще се наложи някой друг треньор да поеме "директивата" на клуба ще видим...
jekkovv
на 24.09.2025 в 18:34:13 #5И ВСЕ ПАК НА НИКОЙ ,НЕ МУ ДРЕМЕ ЗА ТВА МЕНТЕ ЛАЙНOГОРЕЦ
irina-borisova
на 24.09.2025 в 18:32:47 #4УСПЕХ НА ХЕГЕМОНА. УВРЕДЕН МНОГО БОЛНИ МОЗЪЦИ ПОДКРЕПЯТ МОСКВА, ТАКА И МНОГО ЛЬОЛЬОВЦИ ПРИПОЗНАВАТ ЛИТЕКС И ТРЕПТЯТ ЗА ТОВА ОТБОРЧЕ. ЖИВУРКАЙТЕ СИ КОЙ ЩЕ ВИ СПАСИ ОТ ОТПАДАНЕ ,НИЕ ГЛЕДАМЕ ОТБОРА НИ В ЕВРОПА. АРЕ СЪС ЗДРАВЕ УТРЕПКИ И МЪРШИ.
kokoskoo
на 24.09.2025 в 18:25:07 #3Това е минало, но аз смятам че Мъри Стоилов беше добър вариант за нас, но той поиска повече власт и не я получи. Питам се защо
УмеренЦСКА
на 24.09.2025 в 18:24:45 #2...Айде да видим какво ще стане конкретно в този мач. При успех- Мота ще се издигне ако не на ниво "гениален треньор" то поне в ранга на прагматичен треньор, който вярно е преценил и състава и тактиката. А при неуспех- "дръжте треньора"!.. В този смисъл не виждам някаква разлика между Лудогорец и ЦСКА. Разликата е единствено в качествата на футболистите, с които разполагат двата отбора.
УмеренЦСКА
на 24.09.2025 в 18:16:46 #1Любопитно е колко малък интерес предизвиква този евромач на шампиона в нашия форум. Май на никого не му пука за него, така излиза. Тъкмо днес четохме прочувствени изявления на наш Гонзо на тема "налагане на български национали" в клубовете. Чакал бил "готова продукция" от водещите отбори. Чакай, Гонзо, чакай най- вече от шампиона, чакай, де... Какво е виновен Мота, че разчита на легионерите? То и в първенството нещо не върви на българските "таланти". Да не говорим, че и "легионерите" изпускат въздуха даже и в "Ефбет лигата".