Байерн (Мюнхен) си върна лидерската позиция в Бундеслигата по категоричен начин. "Баварците" разбиха своя конкурент за Сребърната салатиера Борусия (Дортмунд) с 5:0 у дома. Издание номер 100 на "Дер Класикер" не предложи никаква интрига, като мюнхенския колос отнесе "жълто-черните" за едно полувреме.

В 10-ата минута Матс Хумелс откри резултата на "Алианц Арена". Седем по-късно Роберт Левандовски бе точен за 2:0. В 40-ата минута Хави Мартинес направи резултата класически, а три минути по-късно Серж Гнабри бе точен за 4:0. Крайният резултат оформи Левандовски минута преди края.

С успеха Байерн събра 64 точки и отново поведе колоната в първенството шест кръга преди края. Борусия е втори с 63 пункта.

Байерн (Мюнхен) - Борусия (Дортмунд) 5:0

Байерн - Борусия (Д) 5:0, нов гол на Левандовски

"Дер Класикер" решава титлата в Бундеслигата

Двубоят започна с домакински натиск. Във 2-ата минута Хумелс отклони топката след центриране от корнер към далечната греда, където Серж Гнабри не успя да засече кълбото.

Малко след това Роберт Левандовски поиска дузпа след единоборство с Абду Диало в наказателното поле. Такава обаче не последва.

Снимка 416635

Източник: Twitter

В 7-ата минута "жълто-черните" удариха греда. Добра атака на гостите мина през Якуб Бруун Ларсен, който намери Марко Ройс отляво. Крилото пусна към наказателното поле, където Махмуд Дауд стреля от точката на дузпата, но нацели страничната греда.

Три минути по-късно Байерн поведе. Тиаго Алкантара центрира от корнер, Хумелс надскочи Лукаш Пишчек и с глава прати топката във вратата - 1:0.

Снимка 416630

В 17-ата минута "баварците" нанесоха втори удар по своя съперник. Левандовски пресече успоредно подаване на Дак-Аксел Загаду, преодоля френския защитник, след това и вратаря и с удар от въздуха вкара за 2:0. Попадението бе под номер 200 за нападателят в 284 мача в Бундеслигата.

Две минути след това Роман Бюрки спаси опасен удар на Леви. Полякът получи топката в наказателнтоото поле, справи се със Загаду и стреля по диагонала, но вратарят изби в корнер. След неговото изпълнение Томас Мюлер прати топката в гредата с глава.

В 24-ата минута Пишчек се опита да изненада Мануел Нойер с удар извън наказателното поле, но стражът не се затрудни. В 31-ата минута Бюрки отново демонстрира класата си и спаси удар с глава на Хумелс след центриране от корнер.

Седем минути след това швейцарският страж отрази удар с глава на Левандовски. Полякът засече центриране на Коман от трудна позиция. Секунди след това Хумелс отново обстрелва вратата на бившия си отбор, но прати топката в аут.

Снимка 416625

В 40-ата минута Байерн направи резултата класически. Томас Мюлер бе изпуснат след изпълнение на фаул, офанзивният играч стреля от движение, но Бюрки изби. Топката стигна до Хави Мартинес, който с тежък удар от около 40 метра вкара за 3:0.

Кошмарът за Дортмунд продължи три минути след това. Мюлер получи топката отдясно и с прецизно центриране намери Серж Гнабри в наказателното поле Германският национал стреля неспасяемо с глава, за да направи резултата 4:0.

Снимка 416636

През втората част играчите на Нико Ковач значително намалиха оборотите и опасности пред Роман Бюрки почти нямаше.

В 52-ата минута Гнабри бе оставен сам на далечната греда след центриране от корнер, но не успя да намери очертанията на вратата.

Следващото по-интересно действие пред една от двете врати дойде едва в 78-ата минута. Тогава Левандовски засече отлично центриране на Кимих, но прати топката над вратата.

Снимка 416645

Малко след това Алаба стреля от пряк свободен удар, но над вратата. В 83-ата минута Гнабри нахлу отдясно в наказателното поле и от аутлинията върна топката към Левандовски, който не намери очертанията на вратата.

В 89-ата минута Гнабри проби отдясно и с успореден пас намери Левандовски, който на празна врата оформи крайното 5:0.