РБ Лайпциг не можа да се възползва от грешката на Байерн и да застигне лидера в Бундеслигата. Тимът от Източна Германия само копира резултата от днес на баварците и завърши 1:1 с Айнтрахт във Франкфурт.

Домакините поведоха в края на първото полувреме. Еван Н'Дика центрира от фаул и Аймен Баркок отбеляза за 1:0.

В 57-ата минута резервата Юсуф Поулсен изравни след страхотно воле. Центрирането беше на Анхелино.

Въпреки усилията на двата отбора резутатът остана непроменен до края на двубоя.

Така РБ Лайпциг е вече на трето място със 17 точки, на 2 точки зад Байерн. Тимът може да бъде задминат и от Борусия (Дортмунд), който в момента играе с Херта в последния мач за днес в Германия.

Айнтрахт е на 11-а позиция 11 точки. Със същия актив са три отбора, които имат по-добра голова разлика от тима от Франкфурт - Щутгарт, Вердер и Аугсбург.

Само точка за Байерн (Мюнхен), пето поредно равенство за Вердер (Бремен)