Най-малко 17 членове на силите за сигурност са били убити при самоубийствена атака в джамия в югозападната част на Саудитска Арабия. Това съобщава „Ал Джазира", като се позовава на информация от държавна телевизия. Взривил се е атентатор-самоубиец.

Атаката е извършена в джамия, която принадлежи на силите за извънредни ситуации, в град Абха в провинция Асир, близо до границата с Йемен.

Атаката била насочена към полицаи, които се събирали в джамията.

В различните световни медии има разминаване в броя на загиналите. Според някои той е 17, а според други 15.

12 от убитите са членове на силите за сигурност, а други трима - служители в джамията.

Предполага се, че атентаторът е използвал колан с експлозиви.

До момента никой не е поел отговорност за атаката.

Телевизия „Ал-Арабия" припомня, че през юли в Саудитска Арабия бяха арестувани 431 души като част от клетки, свързани с групировката „Ислямска държава".

Това не е първият път, в който се атакува джамия в Саудитска Арабия. „Ислямска държава" пое отговорност за експлозия в шиитска джамия през май по време на петъчната молитва. Тогава бяха убити 20 души. „Ислямска държава" стои и зад друг бомбен атентат, който също бил насочен към шиити.