Самолетът на началника на генщаба на Либия Мохамед Али Ахмед ал-Хадад се разби край Анкара, съобщи ТРТ.
В региона Хаймана, са открити останки от разбилия се самолет, на борда на който се е намирал началникът на Генералния щаб на Либия генерал Мохамед Али ал-Хадад, съобщи Haberler.
По-късно откриването на останките бе потвърдено от министъра на вътрешните работи на Турция Али Йерликая. Те са били намерени на 2 км южно от село Кесиккавак в Хаймана. Генералът е загинал, съобщи правителството на Либия.
Началникът на Генералния щаб на либийската армия Мохамед Али ал-Хадад и четирима други военни офицери загинаха при самолетна катастрофа в Турция, потвърди премиерът на международно признатото правителство на националното единство Абдул Хамид Дбейба.
"Тази голяма трагедия е огромна загуба за нацията, военната институция и целия народ, тъй като загубихме хора, които служиха на страната си с искреност и всеотдайност и бяха пример за дисциплина, отговорност и национална отдаденост", заяви министър-председателят.
Министърът на вътрешните работи Али Йерликая обяви, че е загубен радарният контакт с частен самолет, излетял от летище Есенбога в Анкара, съобщи ТРТ.
Али Йерликая заяви следното в своето съобщение в NSosyal.
"В 20:10 часа тази вечер бе загубен контактът с бизнес самолета Falcon 50, с регистрационен номер 9H-DFJ, който излетя от летище Есенбога в Анкара с направление Триполи в 20:52 часа. Беше съобщено за аварийно кацане на самолета близо до Хаймана, но след това не беше възстановена връзката с него.
На борда на самолета има пет пътници, сред които генерал Мухамед Али Ахмед Ал-Хадад, началник на Генералния щаб на либийските въоръжени сили. Обществеността ще бъде информирана за развитието на събитията", посочи вътрешният министър на Турция.
Той добави, че преди загубата на връзка е било получено съобщение за аварийно кацане от самолета. Той е бил подаден в близост до района Хаймана в Анкара, но след това не е било възможно да се възстанови връзката с самолета.
Властите се започнали голяма спасителна и издирвателна операция.
По-рано турската телевизия NTV съобщи, че е загубена радиовръзката с частен самолет, за който се смята, че превозва ал-Хадад над столицата, докато данните за проследяване на полетите показаха, че няколко полета са били отклонени от летище Есенбога като предпазна мярка.
Министерството на отбраната на Турция съобщи по-рано, че либийският началник на генералния щаб е на посещение в Анкара, където се е срещнал с турския си колега и други висши военни командири. Посещението е част от продължаващата военна координация между двете страни.
Провеждат се операции по издирване и реагиране, а турските власти все още не са оповестили подробности за състоянието или местонахождението на самолета.
USD
CHF
EUR
GBP
n-a-39cs8jFZ
на 24.12.2025 в 04:46:46 #5Клане със секира за Грознио Урунгел и Плешо президенто румен радев. Клане със секира за Гнусните Прасета деница сачева и красен кралев. Клане със секира за Гнусните Мааннгалки надежда ддойчева, софка маринова и бони. Поздрави от Перник.
n-a-39cs8jFZ
на 24.12.2025 в 03:08:55 #4!!! nadezhda doycheva !!! Използвайте гугъл. Отиди на изображения. Фейскенефбук (фейсбук). СНИМКА. Ето я Злокобната Мангалка надежда дойчева.
n-a-39cs8jFZ
на 24.12.2025 в 03:08:51 #3!!! nadezhda doycheva !!! Използвайте гугъл. Отиди на изображения. Фейскенефбук (фейсбук). СНИМКА. Ето я Злокобната Мангалка надежда дойчева.
n-a-39cs8jFZ
на 24.12.2025 в 03:02:44 #2!!! Но в цялата история изведнъж отново изскача Надежда Дойчева, за която в сайт се твърди, а и Господари на ефира са я показвали заедно с Полина Станчева – Хамид, че са изнасяли момичета за проститутки в Турция. Самата Надежда Дойчева рекетира от няколко години майката на Никола Константина Корчева и самия Никола за десетки хиляди евро. Тя го вкара в затвора, без да има нито един документ срещу него, защото имала големи връзки навсякъде. !!!
n-a-39cs8jFZ
на 24.12.2025 в 02:56:04 #1Нечестиво Проклятие и Чист Смрадлив Цииганин надежда дойчева, а помниш ли Злото което вършеше през далечната 2014г.