Началникът на армията на Уганда разпореди затварянето на телевизионни станции, вестници и радиостанции. Това предаде БиБиСи.

Причината за спирането на медиите не е оповестена публично. В социалниата мрежа Х генерал Мухузи Кайнеругаба посочи, че не вярва в свободната преса. Според него пресата трябва да се ръководи от кадри на революцията.

По думите му "Дейли Монитор" - най-големият независим ежедневник в Уганда - и NTV Уганда, един от най-големите частни радио- и телевизионни оператори в страната, няма да отворят отново без неговото разрешение.

Опозиционни и правозащитни групи упрекват генерал Кайнеругаба, че е централна фигура в силно репресивен режим, воден от баща му, президента на Уганда.

Кайнеругаба заяви, че отсега нататък всички медии в Уганда ще спазват правилата.

Командирът на армията на Уганда се обяви за родственик на Александър Велики

Командирът на армията на Уганда се обяви за родственик на Александър Велики

Според ДНК тест Мухузи Кайнеругаба е 14% грък