Преговори в западния смисъл на думата - преговори, основани на доверие и честно търсене на компромиси - с Путин и Кремъл са невъзможни.
Това изявление в подкаст на Би Би Си направи Джон Съливан.
Той е бивш посланик на САЩ в Москва при Доналд Тръмп и Джо Байдън, 2019-2022 г..
"Не ме разбирайте погрешно: трябва да разговаряме с руснаците, трябва да им изложим [позициите си] и, което е важно, да слушаме какво ни казват, но това не са преговори! Какво казва Путин, на какви компромиси е готов? Никакви!
Той никога няма да направи отстъпки по отношение на военните си цели, т.е. "денацификацията и демилитаризацията" на Украйна. А Украйна е само началото", заяви Съливан.
Според бившия посланик на САЩ в Москва Путин може да се съгласи на прекратяване на огъня, ако ситуацията на фронта го накара да потърси отсрочка, но това ще бъде само отсрочка.
"Ако мислите да преговаряте с него в духа, в който ние на Запад разбираме преговорите, ви очаква провал", категоричен е американският дипломат.
dimitar-dimitrov-Lr8W7Yy2
на 28.11.2024 в 10:34:19 #8Големите играчи винаги са решавали съдбата на по-малките. И през първата СВ, и през Втората, и днес също. Не си правете илюзии за “демократичен ред” защото такъв няма. Има ред, подчинен на интересите на големите играчи.
projekt
на 28.11.2024 в 09:37:55 #7dyado-yotso ........................ тази т.нар "руска опорка". а ти чудил ли си се ако не беше майдана, а имаше демократично проведени избори в Украйна само след по малко от 1 година какъв ли щеше да е резултата.може би ако нямаше преврат нищо отова нямаше да се случи. удобно забравяш че Украйна не е само Киев, така както България не е само София. ако се съберат 10 000 човека на жълтите павета и направят преврат, това означава ли че желанието на Българи е смяна властта. а иначе "спорните" избори при които е избран Янукович са организирани проведени от про демократичен президент преди това. помисли защо украинците само преди 4 години са избрали Янукович. нещо като сега Баъдън да каже че Тръмп е спечелил спорни избори и има съмнения....при условие че точно демократите в САЩ организираха изборите. може би ако нямаше преврат, нищо от това нямаше да се случи. нека не се правим че Украйна е някаква хомогенна общност от прозападни евроатлантици. някой попита ли руснаците, руско говорещите които са голяма част от украинското общество. някой попита ли ги тях....или понеже в Киев са решили така и значи ...така... а дали Европа е на каишка....само виж колко решения взе Европа в интерес на Европа и колко решения взе в интерес на САЩ и против интересите на Европа. в момента икомиката на Европа е в упадък. обществото на Европа е в упадък. мигранти, престъпност....Европа не е тази Европа която бе преди 15 - 20 години. само се замисли на това икономически силни държави да се използват да използват евтини суровини. колко пъти си ч
bajbor
на 28.11.2024 в 08:26:38 #6Интересно какви отстъпки си представя този дипломат
Ако той беше Путин, или САЩ бяха на мястото на Русия - какви ли отстъпки щяха да направят?!?!
Досега захапат ли нещо - не пускат докрай... Колко държави демократизираха, целите
oxoo
на 28.11.2024 в 08:19:56 #5ПП ето ти и нещо от тази сутрин user avatar 104759 Очевидна е, погледнато от страната,че са се грижили за държавите си,мога и други с тази прилика да ти изредя,Мусолини,Франко,Мао,Кадафи,Садам,още искаш ли?!
oxoo
на 28.11.2024 в 08:03:39 #4ВСВ показа кой е заплашен,Наполеоновата война също,има една на Франция и Англия за Кримският полуостров,ПСВ и тя не лъже,а относно какво иска украина,има условие за НАТО,за да я направи МГ,който така и сгреши,държава,а Европа беше разделена така от победителите,след края на войната,като възпираща средство,ето го резултата,не ми говори кой каква "опорка" е,то се вижда,същото НАТО попиля арабският свят,от какъв зор,от какви интереси,и само там ли!
dyado-yotso
на 28.11.2024 в 07:35:51 #3Вечно заплашената Русия съм имал предвид*
dyado-yotso
на 28.11.2024 в 07:34:45 #2# 1 Ех, тази руска опортка - "какво правите на границата на Русия". А защо не погледнем на нещата от гледна точка на украинците, които не искат да са част от Русский мир и търсят защита срещу по-големия си и доказано експанзивен съсед? Те нямат ли право да избират отбранителни съюзи, в които да членуват? Или начин на живот и устройство на обществото? И защо дават стотици хиляди жертви, ако някой насила ги беше принудил? И как се оказва, че в цяла Източна Европа, в страните членки на НАТО има общо 22000 съюзнически войски (от които 10000 в Полша и 4 мисля в Литва) и две противовъздушни ракетни бази? Как с това са на границата на Русия, която имаше 300000 войници в началото на войната, а сега са над 500000? Каква заплаха и а тук за вечно заплатената Русия? А също и тезата как Европа е на "каишка". Вие сериозно ли вярвате, че Европа иска да е доминирана от Русия / СССР - че това е наложено, а не е избрано от народите в Европа? НАТО е създадено преди 75 години именно, защото вече половин Европа е била окупирана от "мирния" и "демократичен" СССР и останалите разрушени и обезсилени от войната страни са търсили защита чрез обединение срещу по-големия си и агресивен източен съсед. Мокри кремълски сънища са, че той целият свят иска Русия да определя бъдещето и начина му на живот.
oxoo
на 28.11.2024 в 01:28:02 #1Какви преговори,та тая война я подготвихте и запалихте вие с помоща на марионетки!Каква работа имате на границите с Русия,това ли ви е "мира",да контролирате и крадете каквото си поискате!Сега като през ВСВ,пак Русия ви е виновна,тогава вие пак влязохте по чехлички,като "победители" и още държите Европа на каишка,а руснаците се изтеглиха,насита нямате!