ЕС е привикал посланика на Москва Кирил Логвинов в Брюксел, за да обясни нападението над европейски дипломат в Русия, пише "Политико".
Дипломат от Европейската служба за външна дейност е била нападната на 26 май във Владивосток, източен руски град близо до границата със Северна Корея, където е била по служебна работа, съобщи Der Spiegel.
"Можем да потвърдим, че член на нашия персонал е бил нападнат в ранните часове на понеделник, 26 май, във Владивосток", заяви говорителят на Европейската комисия Анита Хипер в сряда. "Осъждаме всяко насилие срещу дипломати от ЕС. Те трябва да могат да изпълняват задълженията си без страх и сплашване."
Според германската новина, длъжностното лице е било нападнато, след като е напуснало хотела си за ранна сутрешна разходка. Спряла кола, от която излезли двама мъже, заплашили я и след това я пребили.
Комисията не е посочила дали смята, че нападателите са свързани с руското правителство.
Постоянното представителство на Русия в ЕС не е коментирало въпроса.
alabala654
на 18.06.2025 в 22:18:39 #3Голям героизъм е да пратиш двама човека да пребият жена
Ама така е.. в бананови републики не се ходи
Forrest Gump
на 18.06.2025 в 17:41:33 #2длъжностното лице е било нападнато, след като е напуснало хотела си за ранна сутрешна разходка
Кастело Белведере
на 18.06.2025 в 17:24:10 #1Да се водят записки за всички престъпления на неонацисткия режим в кремъл. Та като окаушат джуджето в Хага, да му ги четат на глас през час в килията, а на Димона да показват ледена водка на снимка.