Изтезанията и малтретирането са широко разпространени в Турция след неуспешния преврат през юли. Това обявиха от ООН.
Нилс Мелцер, който е специален докладчик на ООН по проблемите на изтезанията, е констатирал при посещението си в Турция, че затворите са препълнени и че в тях често се държат хора до 30 дни без съдебно решение, отбелязва ДПА.
Експертът на ООН посочва, че в Турция има "климат на сплашване", който обезкуражава хората да подават жалби.
Турция продължава държи под арест около 37 000 души във връзка с опита за преврат.
svetlo
на 03.12.2016 в 06:18:03 #2Ердоган е болен мозък Дните му са преброени а Турция ще изчезне от лицето на земята. Така е писано и така ще стане
panman
на 02.12.2016 в 23:50:55 #1Чакайте, нали Ердоган обясняваше, че Турция изповядва всички ценности на ООН и само заради това ООН трябвало да се премести в Истанбул? Бавно, но сигурно, Турция се превръща в тоталитарна държава, а Ердоган в султан. Накрая ще има турска пролет.