Петима американски войника загинаха след като крайпътна бомба се взриви в столицата на Ирак, съобщи АП. Междувременно четирима души бяха убити по време на атака в провинция, намираща се северозападно от Багдад, съобщи полицията.
Атентаторите са открили огън срещу иракски войници в тесните улици на града.
При друга атака, двама цивилни загинаха по време на сблъсък на бунтовници с американски военни.
Ранени са четирима човека, съобщи полицията и допълни, че огънят е открит след обстрел от страна на американските военнослужещи на кръжащ хеликоптер.
Четирима американски войници бяха убити, а други ранен след друга атака в провинция Дияла.
Инцидентът е станал след като бомба е избухнала в близост до американски конвой
Крайпътна бомба уби войник и рани други двама, по време на операция за откриване на крайпътни бомби в областта.
Хиляди американски подкрепления пристигнаха в столицата Багдад и в околните области през последните месеци.
Те имат за цел да помогнат на иракчаните в борбата с насилието.
USD
CHF
GBP
brum
на 26.03.2007 в 08:56:32 #12Samuraj
zmja
на 26.03.2007 в 08:25:16 #11иванчо
на 26.03.2007 в 08:13:01 #10DPGC
на 26.03.2007 в 08:10:33 #9zmja
на 26.03.2007 в 08:09:20 #8SAVA
на 26.03.2007 в 08:07:23 #7gabriel
на 26.03.2007 в 08:05:43 #6sedese
на 26.03.2007 в 07:56:03 #5ianchefff
на 26.03.2007 в 07:52:19 #4papy
на 26.03.2007 в 07:42:26 #3sedese
на 26.03.2007 в 07:40:48 #2SAVA
на 26.03.2007 в 07:39:30 #1