Европейският съюз да не губи повече времето на Турция. Предпочитаме да заяви, че не ни иска за член. Можем да стоим и сами на двата си крака.
Това заяви турският президент Реджеп Ердоган в интервю за CNN.
По думите му, докато Анкара е държала на думата си и е била искрена, от Съюза не е получила нищо. Турските лидери не са били канени на срещи на върха.
Според него, членството в ЕС не е желано от повечето турци, а и той не смята, че то е необходимо и би донесло нещо на страната.
Ердоган увери, че Анкара си има и "план Б" и ЕС не е единствена възможност.
Той отхвърли обвиненията към властите в страната му, че са били арестувани 150 журналисти. По думите му, от всички тях само двама са били представители на медиите.
По-рано стана ясно, че са били задържани правозащитници, сред които и шефът на "Анести интернешънъл" за страната.
Извънредното положение в Турция остава, като то беше наложено от президента Реджеп Тайип Ердоган, след като турски офицери се опитаха да го свалят от власт на 15 юли 2016 г.
USD
CHF
GBP
kibrit
на 12.07.2017 в 06:43:25 #2Турция се натиска за прием в съюза, а не обратно, така че ако Ердоган не иска да им губят времето, да кандидатства за членство другаде, щом има и план "Б", още по-добре. Аз искам да ме вземат за астронавт в НАСА - държа на думата си и съм честен, но и аз нищо не съм получил от тях - явно само с честната дума не се става астронавт. И след като повечето турци не искат да влизат в съюза, защо е този плач и негодувание? Радвай се че не вървиш срещу желанието на мнозинството...но дали е така ?
Шат на патката главата
на 12.07.2017 в 05:59:50 #1Те ти го казаха вече няколко пъти бе Ердоганов . Този Европейски пазар ще го гледаш през крив макарон а визите ще падната когато ти цъфнат налъмите.