ФБР обвини в четвъртък хакери, свързани с правителството на Северна Корея, че са откраднали повече от 600 милиона долара в криптовалута миналия месец от компания за видеоигри. Това е последната от поредицата дръзки кибер кражби, свързани с Пхенян, съобщи CNN.
"Чрез нашето разследване успяхме да потвърдим, че Lazarus Group и APT38, свързани с КНДР, са отговорни за кражбата на 620 милиона долара в Ethereum, оповестена на 29 март", се казва в изявление на ФБР. Ethereum е технологична платформа, свързана с вид криптовалута.
ФБР се позовава на скорошния хак на компютърна мрежа, използвана от Axie Infinity, видео игра, която позволява на играчите да печелят криптовалута. Sky Mavis, компанията, създала Axie Infinity, обяви на 29 март, че неидентифицирани хакери са откраднали еквивалента на приблизително 600 милиона долара.
Министерството на финансите на САЩ санкционира в четвъртък Lazarus Group.
Кибератаките са важен източник на приходи за севернокорейския режим от години, тъй като лидерът му Ким Чен Ун продължава да преследва ядрени оръжия, според група на ООН и външни експерти по киберсигурност.
Миналия месец Северна Корея изстреля първата ѝ междуконтинентална балистична ракета от повече от четири години.
Lazarus Group е откраднала криптовалута на стойност 1,75 милиарда долара през последните години, според Chainalysis, фирма, която проследява транзакциите с цифрова валута.
chafeto
на 17.04.2022 в 15:31:04 #2ISIS хей трол-101, А каква е връзката на едното с другото? Да не си мислиш че да счупиш нещо се изква кой знаме колко мозък? Виж да създадеш нещо или да го защитиш е друг въпрос. с-ело корея както и родната ти блядистан не се отличават с нищо в последн *********************************************************** Глупи, то никой и не очаква точно такова елементарно консуматорско създание като теб да осъзнае процесите на днешното разделно време. Твоята гледна точка е изцяло формирана на базата на медииния мейнстрийм. Няма дори зачатък на някакво критично мислене. И изоб що на мислене.
ISIS
на 16.04.2022 в 02:39:38 #1хей трол-101, А каква е връзката на едното с другото? Да не си мислиш че да счупиш нещо се изква кой знаме колко мозък? Виж да създадеш нещо или да го защитиш е друг въпрос. с-ело корея както и родната ти блядистан не се отличават с нищо в последното.