Външните министри на Г-7 призоваха за незабавно изтегляне на чуждестранните военни и наемници от Либия, предаде АП.

"Съгласихме се, че е важно да се постигне изтеглянето на всички чуждестранни бойци, военни, наемници от Либия и то незабавно", се казва в изявление на министрите.

Съд отново върна дисквалифицирания син на Кадафи в президентските избори в Либия

Съд отново върна дисквалифицирания син на Кадафи в президентските избори в Либия

Комисията го острани заради присъдите срещу него

Участниците в либийския конфликт активно прибягват до помощта на чужди сили. Така е известно, че лидерът на Либийската национална армия Халифа Хафтар е използвал услугите на наемници от руската частна армия Вагнер, докато противниците на Хафтар са получавали помощ от турската армия.

В момента Либия се готви за президентски и парламентарни избори, които ще започнат на 24 декември 2021 г.

Припомняме, че днес се очаква Европейският съюз да наложи пакет от санкции срещу цели, свързани с руската частна армия "Вагнер".