Иранският президент Махмуд Ахмадинеджад обеща в близките дни светът да види новите ядрени постижения на Иран.

Ахмадинеджад говори пред многохиляден митинг в Техеран по случай 33-тата годишнина от ислямската революция.

Днес виждаме, че Иран е ядрена държава, която сама осигурява значителна част от потребностите си в тази сфера, заявява Ахмадинеджад.
По думите му в недалечното бъдеще тези нужди ще бъдат изцяло осигурени от иранските учени.

Иранският президент не пропуска да подчертае, че световните сили са направили всичко възможно да попречат на Иран да овладее мирния атом.

Той обещава, че Иран няма да се предаде на Запада, който използвал „езика на силата и оскърблението".

Миналата седмица президентът Барак Обама съобщи, че САЩ ще работи активно и съвместно с Израел, за да се предотврати развитието на иранските ядрени оръжия.

Според Обама израелското правителство с право е било обезпокоено от иранската ядрена програма, но добави, че не вярва Израел да предприеме военен удар срещу Иран.

Припомняме, снощи стана ясно, че САЩ разработват нов усъвършенствана неядрена бомба, която да може да поразява иранските обекти, разположени дълбоко под земята.