В Пхенян се състоя церемония по връчване на награди на войници и командири от Корейската народна армия, в която участва лидерът на КНДР Ким Чен Ун, съобщи Централното телеграфно агентство на Корея (ЦТАК).
С указ на бойците, извършили подвизи в чуждестранна военна операция, бяха присъдени звания "Герой на КНДР" и връчени ордени и медали.
Наградите на героите бяха връчени лично от Ким Чен Ун.
Ким Чен Ун, изказвайки се на церемонията, каза: "В хода на бойните действия на чуждестранните оперативни войски, които представиха въоръжените сили на нашата република на бойното поле (...), напълно се потвърди мощта на героичната ни армия".
Той добави, че "ЦК на Трудовата партия на Корея придава голямо значение и оценява с удовлетворение факта, че армията е издържала най-строгата проверка в своята 70-годишна история и че е потвърдила нагледно пълната готовност на нашата армия".
DrINKO
на 22.08.2025 в 18:18:38 #3Проджект, що си губиш живота тук а не отиваш в опнзи рай бе? Отивай и охолствай..... Ебаси колко прост народ гравитира около нас...
projekt
на 22.08.2025 в 16:24:41 #2това с купичка ориз важи за България купичка ориз с напомпани с хормони пилета, парче турски домат, парче гръцка праскова, парче полски картоф...... СК не ги мислете. те изстрелват сателити в космоса, едни от най добрите хакери в света според ЕС и САЩ...... интересно как никой не е ходил в СК но обяснява колко лошо било там защото по БТВ или НОВА били казали, а пък те взели новината от сайта на ЦРУ.... но иначе е 100% вярно... а иначе по темата. войниците на СК трупат реален боен опит което не е добре, но за съжаление заради действията на САЩ в региона, това е единствения шанс на СК. ето ние сме под контрола на СК и нямаме нито армия, нито оръжие. с изключение на Полша, почти цяла Европа е в подобно състояние. големи думи, големи пари.....но във войната Русия - Украйна се видя че старите похвати не стават. войната се води по друг начин. Русия за 1 година успя да изпревари цялото НАТО по производство на оръжие, дронове.....и това при всички санкции и ограничения. представете си ако ги нямаше какво щеше да стане.
nsmilitia
на 22.08.2025 в 09:37:05 #1Значи освен купичка ориз, за един ден ще има и нещо друго за папане. Така е помиярите жълтурски и те да са човек за един ден. Иначе пак в мината или полето.