Севернокорейска медия публикува нова обширна икономическа и политическа рамка на лидера Ким Чен Ун, в която приоритет е икономиката, според „Ню Йорк Таймс".
Този ход идва, след като Ким заяви на китайски правителствени представители, че той възнамерява да „подобри препитанието" в бедната страна.
Директивата на Ким призовава нацията да помогне за изграждане „просперитета на страната". Това се приема като нов сигнал за предприемане на икономически реформи, които дълго бяха спирани от бащата на Ким, който почина през декември.
Целта на Корейската Работническа партия е да се бори за развитие на икономиката и подобряване на препитанието, с цел корейския народ да води щастлив и цивилизован живот, казал Ким пред китайските си гости, според Синхуа.
Съобщението на Ким за новата политика бе съобщено сутринта след неговата първа дипломатическа среща - гостуването на китайски политици в Северна Корея.
Междувременно Северна Корея поиска хуманитарна помощ от ООН заради наводненията в страната, които взеха десетки жертви.
сеирджия
на 03.08.2012 в 16:55:22 #2Целта на Корейската Работническа партия е да се бори за развитие на икономиката и подобряване на препитанието, с цел корейския народ да води щастлив и цивилизован живот, казал Ким пред китайските си гости... ------------------------------------- Знаем, знаем ... Винаги е била такава целта на Корейската Работническа Партия... Откак СССР я натресе на половината корейски народ ...
Сега ще раздадат повече купони за ориз ...
Пък ако ООН не прати ориз ... да ядат ракети ...
.
павиан
на 03.08.2012 в 15:51:24 #1Ти Ким частна собственост имаш ли си? А къщичка за птиченца в пхенянското предградие Бан Кия имаш ли си? А сладкарница в която по стените виси твоя портрет имаш ли си? Нямаш? Кви реформи си направил тогава?!
