Германският канцлер Ангела Меркел, която е на официално посещение в Латвия, се срещна с президента на страната Валдис Затлерс, съобщава РИА Новости.
Тя изрази подкрепата си за латвийската политика с цел създаването на добросъседски отношения с Русия.
По думите на Меркел тя подкрепя желанието на Латвия да формира добри отношения с Руската федерация.
Германия има интерес и към развитието на по-активен диалог с Русия, каза канцлерът.
Според нея е време Латвия, Русия и Германия за заработят активно за задълбочаване на отношенията между тях.
Германският канцлер и президентът на Латвия обсъдиха тази тема в началото на месец май по време на посещение в Москва по повод честванията, посветени на 65-годишнината на победата във Великата отечествена война.
Германия и Русия са сред основните търговски партньор на Латвия.
Mars
на 07.09.2010 в 20:51:10 #1Литва, Латвия и Естония - измислени държави! И трите са били в границите на Руската империя! Също като Украйна, Белорусия, Молдавия ... и всички останали съветски републики!