В сряда Русия обвини Великобритания, че използва черноморския коридор за зърно, за да доставя оръжие на Украйна, след като отрече твърденията на Лондон, че руските атаки срещу украинските пристанища са прекъснали важни доставки на зърно за други страни, предава "Ройтерс".
Британският премиер Кийр Стармър каза миналата седмица, че увеличаването на руските атаки срещу черноморските пристанища на Украйна забавя достигането на жизненоважна помощ до палестинците и спира доставките на важни зърнени храни до глобалния юг.
Организацията на обединените нации заяви миналата седмица, че руските атаки срещу украинските черноморски пристанища са нанесли щети на шест цивилни кораба, както и на зърнената инфраструктура от 1 септември насам, като нарекоха увеличаването на ударите "тревожно".
Говорителят на руското външно министерство Мария Захарова каза в сряда, че твърденията на Стармър, че Москва уврежда глобалната продоволствена сигурност с подобни удари, са далеч от истината.
"Подобно неоснователно, но гръмотевично възмущение от Лондон още веднъж потвърждава точно обратното: прякото участие на Обединеното кралство в доставката на оръжие за режима в Киев, използвайки черноморския коридор", каза тя на брифинг за пресата.
Захарова се позова на това, което каза, че е скорошно видео доказателство относно пристанище Южни, в Одеска област на Украйна, и предполагаеми доставки на оръжия, публикувани от руското министерство на отбраната.
Украйна е основен световен производител на пшеница и царевица и е изнасяла около шест милиона тона зърно само на месец през Черно море, преди Русия да изпрати войските си в Украйна през 2022 г.
След избухването на пълномащабна война руските военни се опитаха да блокират доставките на украинско зърно през черноморските пристанища.
След решението на Москва да се оттегли от зърнената сделка, руското министерство на отбраната обяви, че всички кораби, които плават в Черно море до украинските пристанища, ще се считат за потенциални превозвачи на военни товари.
bravebg
на 31.10.2024 в 12:08:36 #6Санкциите са запазен модел за наглия Запад.... Иначе твоят про3 въпрос разкрива само повърхността на проблемът.... банковата чсистема е една малка част от влиянието, което имат еврейте...
ВълкСчадъР
на 30.10.2024 в 20:59:12 #5@Смелия, Ми хайде разия , китай, турция и цялото ДРИСК да наложи санкции на Израел да видим какво ще стане Завал ли си си един мнооооооого проЗ въпрос - защо аджеба 90% от световните банкери са евреи а не руснаци, или китайци, или турци или някой от ДРИСК
bravebg
на 30.10.2024 в 20:03:10 #4"увеличаването на руските атаки срещу черноморските пристанища на Украйна забавя достигането на жизненоважна помощ до палестинците и спира доставките на важни зърнени храни до глобалния юг" Баси наглярите.... два кораба с жито от хохлите били проблема на палестинците.... Запада 70 години налага вето да се създаде държава Палестина, доставя над 90% от оръжията на Израел.... прикрива целия геноцид последната година.... прикрива всички израелски престъпления по изселване на палестинци и незаконно присвояване на територията им от десетилетия..... ама иначе Русия била виновна за проблемите им.... да бяха наложили 15 хиляди санкции на Израел па да говорят да ева и наглото племе....
ВълкСчадъР
на 30.10.2024 в 18:42:55 #3А ватенките са загубли от стойността на жилищата си
ВълкСчадъР
на 30.10.2024 в 18:42:11 #2Американците, купили жилище през 2019 г., са със 158 хил. долара по-богати днес Американците, които са се възползвали от исторически ниските лихви, за да купят жилище точно преди пандемията, са увеличили богатството си с около 32 хил. долара годишно през последните пет години, дори когато се вземат предвид разходите за жилищна собственост, предава Bloomberg. В същото време наемателите са пропуснали от 2019 г. насам исторически период на повишаване на цените, генериращо богатство, сочи нов анализ на First American Financial Corp въз основа на средни цени на жилищата и наеми. „За човек, който е купил дом през 2019 г., точно преди пандемията и нажежаването на жилищния пазар, генерираното богатство е достигнало приблизително 158 хил. долара“, коментира Марк Флеминг, главен икономист на First American. „През същия период наемателите са загубили кумулативно 89 хил. долара“, допълва той. Изследването допуска, че потенциален купувач с жилище от среден ценови клас е изтеглил 30-годишен ипотечен кредит с фиксирана лихва и първоначална вноска от 5%. Общите разходи за жилищна собственост включват разходи като данъци, ремонти и застраховка, както и главницата по ипотечния кредит и лихвените плащания. Ако цените на жилищата нараснат и натрупаното годишно богатство надхвърли другите разходи за жилищна собственост, тогава според изследването къщата е „платила“ на собственика да живее там. Годишните разходи за наемателите включват наемите, които те са платили за една година. Анализът на First American сочи още, че собственици, които са купили имот във връхната точка на балона на жилищния пазар, са натрупали кумулативно богатство от близо 170 хил. долара, въпреки че са загубили значително богатство между 2006 и 2012 г. За сметка на това обичайният наемател е платил 229 хил. долара през същия период. Печалбата от закупено жилище преди десет години – средния период, в който собственик на жилище задържа имота си в САЩ, е близо 225 хил. долара, а обичайният наемател е загубил кумулативно 148 хил. долара през десетгодишния период.
Кастело Белведере
на 30.10.2024 в 16:29:41 #1Престъпник номер Едно в света - жужето от дългата маса, с амбиции да надмине Хитлер, няма моралното право да обвинява за каквото и да е, когото и да е. Да си човърка там чеченци и севернокорейци и да не се меси на Цивилизацията. Защото само престъпленията му, които ще четат в Хага, са повече от километър.