Русия е само един от партньорите на НАТО и не е подходящо да дава наставления на Северноатлантическия алианс.
Това заяви бившият държавен секретар на САЩ Мадлин Олбрайт, която в момента е ръководител на експертна група към НАТО, на която е поръчана разработката на новата стратегическа концепция на алианса.
„Русия е само един от партньорите на НАТО и не е яйцето, което ще учи кокошката", цитира думите на Олбрайт пресслужбата на Европейския парламент.
Мадлин Олбрайт днес представи част от работата си през европейските депутати в Брюксел. Тя характеризира отношенията между НАТО и Русия като „функционални" и намиращи се в „процес на инвентаризация".
По въпроса за перспективите на бъдещото разширяване на НАТО, Мадлин Олбрайт каза, че вратата на алианса е отворена за европейските демокрации, които са готови да изпълнят изискванията.
Олбрайт посочи обаче, че най-големият военно политически блок „не е организация на филантропи, а алианс, който се занимава с обезпечаване на сигурността".
USD
CHF
GBP
Striker
на 30.01.2010 в 16:38:18 #116Хахаххаа, кака Мадлин добре им го е набила в канчетата на Мужикистан!
sofeto
на 29.01.2010 в 10:06:08 #115"Русия е само един от партньорите на НАТО " - че от кога Русия е в Нато
, бабката от полски произход нещо ми се струва поизперкала. Забравила е че Натото го създадоха за да се противопоставят на Русия
TEENAGE MUTANT
на 29.01.2010 в 09:40:19 #114улаваSSNX30 | 29.01.2010 11:16 Мутанте, точно тебе ще те пуснем да оправиш всичките тия изброени области като съборим Химерика от трона. Ще те оставим да ги оправяш една по една, да те видим до къде ще я докараш. ======= Безмислено е усилието... все едно да изгребеш океана с детска кофичка. Най-добре е да се закрие. СССР - RIP 1917-2017

KARA
на 29.01.2010 в 09:27:32 #113ОК, доста се посмях, та чак изтрезнях
Лека от мен, че утре пак трябва да се ходи на работа
И да не прекаляваш много с Вуду- то, ей 
KARA
на 29.01.2010 в 09:18:17 #112Заклинанията не ми действат, русофилски шамане
Пък и ни дели огромно разтояние, а евентуалната физическа среща между нас няма да се отрази добре на крехкото ти философско тяло

TEENAGE MUTANT
на 29.01.2010 в 09:14:15 #111"США трудно преживяват успехите на партньорите си, и особено тези на Русия. Изпитанието на изтребител от пето поколение, превъзхождащ който и да е американски военен самолет..." Хахахахаха
Колхозният палячо пак е дошъл на работа в цирка
Кои успехи точно имаш предвид, че нещо не мога да се сетя?
Демография - най-ниска продължителност на живота от държавите с подобно развитие, дължаща се на алкохолизъм, наркомания. Първенец по нови инфекции с ХИВ извън африканския континент. Стотици хиляди емигрират ежегодно, предимно в Израел, САЩ и Западна Европа.
Икономика - тотален срив. Шепа еврейски олигарси държат 90% от икономическата сила на цялата държава.
Вътрешна политика - тоталитаризъм по сталински.
Култура - чалга и проституция - точно както в България
Армия - остаряло негодно оборудване, корумпиран и алкохолизиран състав.
Индустрия - полезни изкопаеми
Външна политика - глобална изолация от страна на нормалните държави, братски съюзи с Венецуела и Северна Корея.
А щайгата вчера само полетя... разработват я от има-няма 20 години... докато започнат да я прозивеждат и въведат на въоръжение - я камилата, я камиларя...както онази балистичната ракета, на която все космоса й пречи 
KARA
на 29.01.2010 в 09:06:17 #110Виж сега, русначето даде отговор на въпрос, който не съм задал аз
А, дали можеш да научиш нещо от мен - предполагам - да, както и аз, от теб...или си мислиш, че всичко знаеш? 
TEENAGE MUTANT
на 29.01.2010 в 08:57:09 #109Хахахаха, браво на Марженка :-) Всяка бляд да си знае колхоза :-)
samoray
на 29.01.2010 в 08:54:35 #108Първо, САЩ е пълноправен член на алианс и няма право еднолично да определя кой става и кой не става за алианса. „Русия е само един от партньорите на НАТО и не е яйцето, което ще учи кокошката" Второ, много добре знаем какво означава да си партньор на САЩ - партньор според американските разбирания значи безгласна буква, каквото ти кажат САЩ това да изпълняваш. Според моите представи това не е партньорство а някакъв вид васалщина. Партньорите могат да дават мнение, но според америка това е поучение. Трето, това изказване не е дипломация, а е чисто търсене на повод за конфликт.
samoray
на 29.01.2010 в 08:54:02 #107Първо, САЩ е пълноправен член на алианс и няма право еднолично да определя кой става и кой не става за алианса. „Русия е само един от партньорите на НАТО и не е яйцето, което ще учи кокошката" Второ, много добре знаем какво означава да си партньор на САЩ - партньор според американските разбирания значи безгласна буква, каквото ти кажат САЩ това да изпълняваш. Според моите представи това не е партньорство а някакъв вид васалщина. Партньорите могат да дават мнение, но според америка това е поучение. Трето, това изказване не е дипломация, а е чисто търсене на пооди за конфликт.
KARA
на 29.01.2010 в 08:52:10 #106Трезвият глас, да си беше оправил запетайките, умнико ненагледен
KARA
на 29.01.2010 в 08:50:13 #105А, "Карчо", засега ще го подмина, щото мога да ти дам отговор, който едва ли ще разбереш
Трезвият глас
на 29.01.2010 в 08:50:08 #104КАRA, „мерси за отговорът“ по-неграмотен от теб не съм срещал в този форум! Пълният член се поставя на подлога в изречението, а не на прякото допълнение! Сложно ли ти звучи"?!
Та оправи си малко граматиката и тогава ела да спориш с тези, които знаят доста повече от теб!!!
KARA
на 29.01.2010 в 08:47:04 #103ОК, може и да си прав, не съм даскалица по правопис и приемам забележката, но...не ми отговори на въпроса, Булава

Micky
на 29.01.2010 в 08:37:38 #102Първи кадри на ПАК-ФА http://www.youtube.com/watch?v=mp0yd6no7B4 доживяхме да го видим
KARA
на 29.01.2010 в 08:33:10 #101rusnache, мерси за отговорът, но първо - не те питам теб, и второ - въпросът ми е съвсем друг: Какво означазва полумесецът, намираш се на кръста, на аватара на Будалата
жокер - може и да не е полумесец
Будала, даже и Гугъл не можеш да ползваш като трябва

idiabg
на 29.01.2010 в 08:31:31 #100Ей го на, ПАК-ФА... http://www.youtube.com/watch?v=NPHzCqSJ5xY&feature=player_embedded
Трезвият глас
на 29.01.2010 в 08:31:04 #99Первый полет нового российского истребителя пятого поколения прошёл успешно. Все задачи, которые были поставлены перед поднятием самолёта на крыло, успешно решены, сообщила представитель пресс-службы компании "Сухой" Ольга Каюкова. Добър подарък за РД
Micky
на 29.01.2010 в 08:22:33 #98Перспективный авиационный комплекс фронтовой авиации (ПАК ФА) поднялся в воздух 29 января. После выполнения короткого разбега он оторвался от взлетной полосы и начал набирать высоту. Другие подробности не сообщаются. Первоначально первый полет самолета планировался на 28 января. ----------- Честито на всички
rusnache
на 29.01.2010 в 08:22:30 #97Kara, нали ти отговорих бре, какво още искаш? Или искаш Булава да ти го напише? А до колкото за самолета. Не знам за какво правят невидими за радарите самолети, след като са абсолютно видиме за очите.