Русия е само един от партньорите на НАТО и не е подходящо да дава наставления на Северноатлантическия алианс.
Това заяви бившият държавен секретар на САЩ Мадлин Олбрайт, която в момента е ръководител на експертна група към НАТО, на която е поръчана разработката на новата стратегическа концепция на алианса.
„Русия е само един от партньорите на НАТО и не е яйцето, което ще учи кокошката", цитира думите на Олбрайт пресслужбата на Европейския парламент.
Мадлин Олбрайт днес представи част от работата си през европейските депутати в Брюксел. Тя характеризира отношенията между НАТО и Русия като „функционални" и намиращи се в „процес на инвентаризация".
По въпроса за перспективите на бъдещото разширяване на НАТО, Мадлин Олбрайт каза, че вратата на алианса е отворена за европейските демокрации, които са готови да изпълнят изискванията.
Олбрайт посочи обаче, че най-големият военно политически блок „не е организация на филантропи, а алианс, който се занимава с обезпечаване на сигурността".
USD
CHF
GBP
nqkoi drug
на 28.01.2010 в 22:23:45 #56Сега на отрепки ще се обиждаме. Колко профанско от твоя страна. Пък и не вярвам такива тийнове с хормони да направят нещо друго освен да си драскат по компа разни обиди, към много по-интелигентни от тях хора. Относно: "що трябваше по такъв потаен привиден и измамнически начин го прокарахте - начело с бандитите, бившите номенклатурчици и в съюз с незнанието и неосъзнаването на милионите обикновенни хора." Нещо не си разбрал нещата правилно. За номенклатурчиците сте си виновни вие - не достатъчно осъзнатите за да се откъснете от комунизма народи. Целта на Запада беше и е да приобщи бившите комунистически държави. Виж Полша, виж Чехия, виж Словения... това са държави, които са превзети по същия начин както и България - бавно и от вътре. Само дето Запада не може да ви свърши всичко. В споменатите вече държави народите сами се освободиха от номенклатурчиците и от комунистите. А ние българите 20 години си ги влачим не заради демократични хора като мен, а заради това, че мнозинството от народа ни е по-калпав от чехите например и заради тъгата по соца не може да се развива в новото време. Зациклили сме по средата и единствения шанс да тръгнем напред е да оставим спомените за соца и да поработим за една просперираща европейска България без номенклатурчици. Не за страна с тежка индустрия и ишлемето от африкански тип, а за страна, разчитаща на икономика на знанието и на иновациите. Още май не си разбрал, че ние с теб сме в един лагер - лагера на България, капиталистическия лагер. В другия ъгъл са тези, които ни дърпат към миналото - комунисти и номенклатурчици. Надявам се не си от тях?
blkfan
на 28.01.2010 в 22:22:10 #55Но много правилно - Някой друг ! Добре си отбелязал че Русия от момента в който прие новата КАПИТАЛИСТИЧЕСКА философия потъна в корупция, хаос и безправие. На подобен хал сме и ние вече 20 години, а и всичките май нови КАП страни. Има ли една в която има справедлив ред !? И остана ли една в която да няма пълна носталгия по миналото ?! Но, да демокрацията си има отработени механизми за ПОДТИСНИЧЕСТВО и те не са от вчера. И този хаос няма да има край докато повечето хора не осъзнаят че ПРЕХВАЛЕНАТА ТИ ДЕМОКРАЦИЯ - нито е демокрация, нито е свобода а е пълна заблуда! Нещо като сиренето в капана за мишки ! Ами когато повечето хора го проумеят това !? Тогава ??? Почва едно здраво рязане на ТИКВИ ! И то все демократически ще да са - повярвай ми ! Попрочети история ! И най-после се поучи от историята ! Че после без глава за къде си !
blkfan
на 28.01.2010 в 22:04:37 #54Колко патетично - Някой Друг ! Колко самодоволно ми обясняваш как сте победили комунизма и сте наложили капитализъма и как отвътре без война сте спечелили студената война. Само обаче едно не можеш ми обясни като аджеба капитализъма ти е толкова готин, що трябваше по такъв потаен привиден и измамнически начин го прокарахте - начело с бандитите, бившите номенклатурчици и в съюз с незнанието и неосъзнаването на милионите обикновенни хора. Само едно трябва да помните ! Вие току що признахте че точно по такъв измамен търгашески начин сте превзели крепостта. Само че има едно но ! И то е че хората, и то болшинството хора все някога ще проумеят какво всъщност са допуснали да им се случи. И повярвайте ми, тогава за такива като вас ще стане страшно. Щото обещавам ви лагерите на нацизма ще ви се сторят като детска градина ! Обещавам ви - отрепки смотани !
nqkoi drug
на 28.01.2010 в 21:41:44 #53"И от кого ще защитава прогнилата от корупция Русия?Та те не могат да въведат ред в собствената си държава,та камо ли да спасяват Западна Европа." Русия може да спаси Европа единствено от себе си. И го прави много успешно при това. Да погледнем фактите в очите и да видим защо Русия е яйцето, а НАТО е кокошката. НАТО и Варшавския договор бяха две съпоставими сили - две кокошки. САЩ и СССР бяха тялото на тези кокошки - Западна и Източна Европа - краката, крилата и перата. Какво стана? Варшавския договор се разпадна - СССР остана кокошка без крака, крила и пера. Но това не беше всичко - СССР също се разпадна, като Русия си остана само с половината население - следователно и приблизително половината военна мощ. Отделно от това 90-те бяха пагубни за тях. В момента са с едно десетилетие назад. Дори и една проста ракета не могат да направят /Булава/, а дори и само един от краката на НАТО - Великобритания - има по-голяма военноморска мощ /вече/ от Русия. Не стига това - дори и само това да беше Русия пак щеше да е яйце в сравнение с НАТО - ами има и още. Всички държави от Варшавския договор се присъединиха към НАТО. Към НАТО се присъединиха и независими преди това държави като Словения, Хърватия и Албания. Дори и три държави от самия бивш СССР се присъединиха към НАТО. По този начин НАТО кокошката стана още по-голяма, а руската си остана опоскана - чисто яйце. Е, не виждам как като имахте половината свят на ваша страна, СССР беше по-многолюден от САЩ, военна мощ равна на тази на НАТО и конкурентна идеология и не успяхте, а сега когато сте сами /авторитарните режими в -станските републики няма да ви подкрепят в критична ситуация - да не говорим за Беларус - пролича си, че само Никарагуа ви подкрепя, защото само те признаха Осетия и Абхазия/, когато Русия е с 140 милиона и намаляващо население /някога големия коз на СССР бяхя многото човешки ресурси/, а САЩ имат над двойно повече - почти 310 милиона и нараства с 1 милион на година, когато икономиката ви се срина, по времето когато САЩ правеха експанзия в света през 90-те, а тазгодишната рецесия вместо да се възползвате от временната слабост на САЩ, икономиката ви потъна два път повече - как очаквате въобще нещо да се случи. Та вие дори почнахте да се осъзнавате и да подкрепяте санкциите срещу Иран и скъсахте и с този си съюзник. С Венецуела или с Куба ще градите социализма. И това при положение, че Медведев се обяви за по-голямо либерализиране на икономиката и за подкрепа на опозиционни партии и откъсване от тоталитарния модел. Струва ми се, че след като си наложихме идеологията /капитализма, който не се очаква да залезе дори и от Китай в обозримо бъдеще/ и начина на живот - на вас ви остана само антагонизма и тоталитаризма. Изглежда, че и тях ще ги победим, както победихме и комунизма - бавно с действия отвътре, без война. За това и единствената ви останала гордост - междуконтиненталните ракети и ядрените глави, няма да ви помогнат. ВРЕМЕТО Е НАШЕ!
Kurin
на 28.01.2010 в 21:18:05 #52Дъртата ороспия да си гледа пенсията да не се занимава с политика, че видяхме какви лайна забърка с Бил Пурата в Югославия
dachi
на 28.01.2010 в 20:36:58 #51Тази кокошка и бабичка както я наричат някой местни олигофрени и келеши всъщност е един голям политик и дипломат сравним единстено с покойния Рейгън и с М.Тачър-тези които както каза Рейгън в началото на втория си мандат накараха руснаците да си ядат прикладите на автоматите от глад.И още ги ядат.Че покрай тях и ние.
pointzero
на 28.01.2010 в 20:26:26 #50тази 'кокошка' (както сама се определя) е ярък пример защо хора от 4-та възраст и заемали определени постове не трябва да се допускат в световната политика.
Uau
на 28.01.2010 в 19:34:24 #49Русия е подлогата на САЩ дори се съмнявам, че е яйце.
thedreamer
на 28.01.2010 в 19:30:58 #48Аз не знам да е евреин, кажи да видим откъде я имаш тази информация?
izotzadze
на 28.01.2010 в 19:30:33 #47абе, Путин не докара ли вече Русия до хуманитарна катастрофа?
буламач сс30 кво викаш?... Нали сте си бъркали по силозите...
......
Балистичните ракети „Булава” или залезът на руската военна мощ
http://e-vestnik.bg/6643
нешо
на 28.01.2010 в 19:23:19 #46Абе ти кажи защо евреин е президент на любимата ви Русия?и защо 90 процента от руските олигарси са евреи?
thedreamer
на 28.01.2010 в 19:18:19 #45Ето как си е променяла името бившата чешка еврейка Marie Jana Korbelova - Marie (рожденото и име) - Madlenka - Madeleine
отдалече
на 28.01.2010 в 19:05:59 #44Първо траяха докато немците изколят участниците във Варшавското възстание, пък после изравниха града.
отдалече
на 28.01.2010 в 19:02:09 #43По същата логика по която вие сринахте Варщава.
отдалече
на 28.01.2010 в 18:59:41 #42Това си е чиста истина. Честна пионерска!!
отдалече
на 28.01.2010 в 18:54:11 #41Спомням си коментарите в един немски вестник преди посещението на Путинката там преди 2-3 години: 'Последният път когато Путин беще видян в Дрезден се опитваще да набута една стара перална мащина в багазника на слузебната Волга'.
thunderlord
на 28.01.2010 в 18:53:35 #40нешо Знам бре Нешко... и Бин Ладен...и той от...КГБ-Каскад
нешо
на 28.01.2010 в 18:53:26 #39И от кого ще защитава прогнилата от корупция Русия?Та те не могат да въведат ред в собствената си държава,та камо ли да спасяват Западна Европа.
thunderlord
на 28.01.2010 в 18:52:33 #38отдалече | 28.01.2010 20:47 Хаха, пак добре , че не им е казала директно - ония от коневръза да мълчат! Ти на какво се кефиш плиткоумник..че Нато ще плаща на чалми стреляли по български войници...
slava_rusi
на 28.01.2010 в 18:51:50 #37Дъртата бабичка и е време да си ходи.Достатъчно млади хора има които са готови за коструктивни взаимоотношения ,а не изрази от времето на Студената война .А и отдавна западна Европа не се нуждае от защитата на "кокошката" .Фактически нато е една безсмислена организация която само цоца пари от държавите и не е нужна,нещо като българската армия