Русия е само един от партньорите на НАТО и не е подходящо да дава наставления на Северноатлантическия алианс.
Това заяви бившият държавен секретар на САЩ Мадлин Олбрайт, която в момента е ръководител на експертна група към НАТО, на която е поръчана разработката на новата стратегическа концепция на алианса.
„Русия е само един от партньорите на НАТО и не е яйцето, което ще учи кокошката", цитира думите на Олбрайт пресслужбата на Европейския парламент.
Мадлин Олбрайт днес представи част от работата си през европейските депутати в Брюксел. Тя характеризира отношенията между НАТО и Русия като „функционални" и намиращи се в „процес на инвентаризация".
По въпроса за перспективите на бъдещото разширяване на НАТО, Мадлин Олбрайт каза, че вратата на алианса е отворена за европейските демокрации, които са готови да изпълнят изискванията.
Олбрайт посочи обаче, че най-големият военно политически блок „не е организация на филантропи, а алианс, който се занимава с обезпечаване на сигурността".
USD
CHF
GBP
iridium2009
на 28.01.2010 в 18:51:04 #36Евреиски заговор в деиствие... пак пропя шибаната 4ешка евреика, да си завре брошките отзад...бе то мисленето не се променя,докат' е жив евреина, ама и то4ката на Исраил нема ги спаси, казва го Кабалата
отдалече
на 28.01.2010 в 18:50:50 #35Булито пък познавало Путинката.?!
Сигурно са си пили ичкията заедно в Дрезден.
отдалече
на 28.01.2010 в 18:47:07 #34Хаха, пак добре , че не им е казала директно - ония от коневръза да мълчат!
нешо
на 28.01.2010 в 18:46:41 #33А ти умнико чувал ли си съветските групи КАСКАД?Тези групи съставени от агенти на КГБ от централноазиатските републики се представяха за борци против СССР,а фактически всяваха раздори между муджахедините.Колкото до Хекматиар още тогава е подозиран,че е платен агент на руснаците и е определен от американците като такъв.
thunderlord
на 28.01.2010 в 18:46:21 #32Хекматиар бе известен водач на въоръжената съпротива срещу съветската окупация на Афганистан от 1979 до 1989 г. В началото на 90-те години на миналия век той за кратко беше министър-председател. В годините на "свещената война" на афганистанците срещу Русия Хекматиар беше протеже на ЦРУ и на пакистанските тайни служби, припомня Франс прес. Той си спечели слава на един от най-жестоките командири в Афганистан. Неговите бойци са до голяма степен отговорни за разрушаването на Кабул през гражданската война от 1992 г. до 1996 г. След като талибаните поеха контрола над Кабул през 1996 г., Хекматиар заживя в изгнание в Иран. Изгонен оттам през 2002 г., той се върна в Афганистан и се съюзи с враговете си - талибаните, срещу "неверниците" в Афганистан и Пакистан. Хекматиар е известен и с това, че много бързо и често сменя съюзниците си. Нешко много ти поздрави от Франс Прес
Руслан 21
на 28.01.2010 в 18:44:35 #31БулаваSSNX30 За НАТО съм съгласен. Имах предвид, че Русия пак "кривва" към диктатура от познат до болка тип.
нешо
на 28.01.2010 в 18:42:48 #30Е това е да си промит мозък.Всеизвестно е че талибаните нямат нищо общо със съпротивата срещу СССР,а той пак си знае неговата.Между другото до нахлуването на съветските войски в Афганистан това си беше една що-годе спокойна държава.Но именно войната допринесе за последващите конфликти.
thunderlord
на 28.01.2010 в 18:42:42 #29нешо Нешко ... пак ли ръсиш простотии...Нешко знаеш ли кой е Гулбудин Хекматиар...а знаеш ли какво прави сега при талибаните
стопер
на 28.01.2010 в 18:42:37 #28Путя,да не учи баща си,как се правят деца!!

Руслан 21
на 28.01.2010 в 18:34:56 #27US .................отколкото да се пръкне втори Сталин. ............ Това за съжаление е вече факт. Убийства на журналисти, затваряне на "някои" богати хора. Осигуряване на вожда /от него самия/ да е посмъртно на власт. Всички фактори за "сталинизъм" са налице. Може и нещо като "Гулаг" вече да е измислил путин.
нешо
на 28.01.2010 в 18:32:28 #26Абе тъпак-ти изобщо знаеш ли кога са възникнали талибаните и кой ги е създал та говориш глупости?А какво ще кажеш за подкрепяните от СССР терористи от ООП,Черния септември,Червени бригади ,Фракция Червена армия и други тем подобни гадини.Кой обучаваше терористи в университета Патрис Лулумба,чийто възпитаник е и другаря Коларов?
стопер
на 28.01.2010 в 18:25:37 #25Бе гледам,големи "капацитети"се навъдили
Правилно им го е льопнала бабето
И,става въпрос за НАТО,не за САЩ!!НИЕ сме там!!
Колкото,и да пикаят бензин някои лайномети!!
Семафорите,изгубиха най-важната воина!!!студената
Сега,квото и да правят-не ги взимат на сериозно!!

нешо
на 28.01.2010 в 18:25:00 #24враг.
нешо
на 28.01.2010 в 18:23:17 #23Буламач-основния врат на талибаните беше Масуд-един от лидерите на съпротивата срещу СССР.И накрая подло беше убит от същите талибани.
minimi
на 28.01.2010 в 18:19:16 #22гнусни афро-американци ще ядете маймунските тояги
нешо
на 28.01.2010 в 18:18:59 #21Пияния глас явно днес не си си взел дозата.Талибаните възникнаха като движение няколко години след изтеглянето на СССР от Афганистан.Това бяха ученици на медресетата в Пакистан,където още от малки им промиват мозъците.Те изобщо не са съществували като организация по времето на войната срещу СССР.
US
на 28.01.2010 в 18:16:06 #20Няма нужда всички русофили(стици) да скачате на бой за путиновата империя - това да не е нормална държава??! По-добре някой да поставя на място дребното джудже от време на време, отколкото да се пръкне втори Сталин. Нали?

вендета
на 28.01.2010 в 18:10:19 #19Max Cavalera, тя госпожа Мадленка-смрадливата чифутка да внимава с напаните от страна на НАТО, щото както каза тя са кокошка а яйцето Русия е яйце от лебед или някаква друга по-огромна птица и да не вземе да и се разпори пърделника на тази стерва!
Трезвият глас
на 28.01.2010 в 18:09:25 #18Стана дума за Афганистан и СССР ....: Всъщност срещу кого воюваше тогавашната Съветска армия? Срещу 150 000 добре обучена талибанска армия, финансирана от САЩ и Саудитска арабия - по около 1 млрд долара годишно. Парите постпват в ЦРУ, оттам се разпределят за ъакупуване на оръжие основно от САЩ, Великобритания, Китай, Египет. Талибаните са обучавани основно в Пакистан, главно в близост до Ревалпинди - през тези центрове за обучение са минали над 80 000 талибани. Войната е непупулярна в СССР, загиват и биват ранени десетки хиляди млади момчета. Руснаците са си направили необходимите изводи, опитаха са да предпазят от подобни грешки колегите си от НАТО, но те високомерно отхвърлят съветите им - тяхна работа. Преди 20-30 г СССР сам успя да постигне известни успехи, а сега НАТО от 9 г тъпче на едно място - дори по-зле, положението се влошава от ден на ден. Жалкото е, че и България на г..з... се е забъркала в тази каша!
вендета
на 28.01.2010 в 17:55:29 #17tonskiy, бабата е ужасна, много си прав !!!
