Русия е само един от партньорите на НАТО и не е подходящо да дава наставления на Северноатлантическия алианс.
Това заяви бившият държавен секретар на САЩ Мадлин Олбрайт, която в момента е ръководител на експертна група към НАТО, на която е поръчана разработката на новата стратегическа концепция на алианса.
„Русия е само един от партньорите на НАТО и не е яйцето, което ще учи кокошката", цитира думите на Олбрайт пресслужбата на Европейския парламент.
Мадлин Олбрайт днес представи част от работата си през европейските депутати в Брюксел. Тя характеризира отношенията между НАТО и Русия като „функционални" и намиращи се в „процес на инвентаризация".
По въпроса за перспективите на бъдещото разширяване на НАТО, Мадлин Олбрайт каза, че вратата на алианса е отворена за европейските демокрации, които са готови да изпълнят изискванията.
Олбрайт посочи обаче, че най-големият военно политически блок „не е организация на филантропи, а алианс, който се занимава с обезпечаване на сигурността".
USD
CHF
GBP
aler
на 28.01.2010 в 17:52:36 #16Тази се изживява като кокошка , ама повече прилича на костенурка !
peinter
на 28.01.2010 в 17:51:12 #15Отвратителна евреика ,жалко,че Хитлер не си свърши работата докрай.
zorbas bg
на 28.01.2010 в 17:44:43 #14Тая няма ли желание да и сменя памперса.
kureco
на 28.01.2010 в 17:40:49 #13to qjceto dobre wi go sloji w gruziq. onezi "gruzinski" pechki rusnacite dobre gi bqha opucali. inache jewSA si zaminawa bawno i slawno problemat e che predi da se zatrie porednata imperiq shte dojde nowiq swetowen red.
Трезвият глас
на 28.01.2010 в 17:40:02 #12US-Arschloch, Русия винаги е била тясно свързана с Европейската история и култура, защото е неразделна част от Европа. Преъ последните 5-6 века малко сзбития в света и Европа са станали без благословията на РУСИЯ. А какво са САЩ - интернационална сбирщина без култура и история!!!
Трезвият глас
на 28.01.2010 в 17:36:14 #11Олбрайт .....Родилась в Праге в семье евреев .... Новым советником автоконцерна BMW на американском рынке стала бывший госсекретарь США Мадлен Олбрайт. ... Защо не стана съветник на GM-таратайките, ами на made in Germany
информиран
на 28.01.2010 в 17:36:03 #10За свободата на Косово Хашим Тачи стана бабоеб - т.е. смел човек, патриот и родолюбец

thedreamer
на 28.01.2010 в 17:35:18 #9Тази дърта американска кукумявка от чешки еврейски произход къде е тръгнала да поучава Русия? "Albright was born Marie Jana Korbelová in the Smíchov district of Prague, Czechoslovakia Her father, Josef Korbel, was a Jewish Czech diplomat and supporter of the early Czech democrats," - Както се вижда тя дори си е сменила името като е станала американка .
информиран
на 28.01.2010 в 17:31:03 #8Не е лошо Олбрайт да си спомни, че е била държавен секретар и да действа с необходимата за свгашната й позиция дипломатичност. Русия може да не е равна като военен потенциал на САЩ, но в момента НАТО изнемогва в Афганистан, САЩ и нейните съюзници в Ирак, има нерешени проблеми и с Иран. Ако Олбрайт се ръководи от риториката на САЩ през Студената война или по време на Елцинова Русия, нищо няма да се постигне, включително и нов СТАРТ. При руснаците трябва повече гъделичкане на честолюбието
, ама Олбрайт си е чехкиня и си мрази руснаците "от душа"

US
на 28.01.2010 в 17:30:58 #7От време на време някой трябва да поставя на мястото азиатската империя на Путя, че се самозабравят... А и руският представител в НАТО е по-нагъл дори от началника си в Кремъл. Така че - бой по мордата.
KARA
на 28.01.2010 в 17:25:32 #6„Русия е само един от партньорите на НАТО и не е яйцето, което ще учи кокошката" -----------------------
--------------------
Приземяване другари, приземяване

thunderlord
на 28.01.2010 в 17:24:40 #5Трезвият глас
на 28.01.2010 в 17:19:57 #4Taя мръсна гадина още ли е жива?! Е, много ви порасна работата след разпадане на СССР, но скоро КНР ще ви види сметката, мръсна паплач и сбирщина!
каНак
на 28.01.2010 в 17:16:54 #3Дъртата още мърда значи...
tonskiy
на 28.01.2010 в 17:13:50 #2Как започна "Пустинна Буря"? Мадлин Олбрайт влезе в кабинета на Department Of Defense и попита: - И сега момчета какво ще правим? Любов или война?
bravolog
на 28.01.2010 в 17:12:34 #1