Полицията в Полша разби редица взаимосвързани мрежи за контрабанда на наркотици, действащи в цяла Европа, съобщава "Ройтерс".

Иззети са наркотици на стойност 1 милиард злоти (275 милиона долара).

По информация на Централното бюро за разследване на Полша ядрото на престъпните групи са поляци, живеещи в Испания. Някои от членовете на групировките имат връзки с полското футболно хулиганство.

По време на разследването са иззети 600 килограма марихуана, 180 килограма хашиш, 40 килограма амфетамин сулфат, както и седем огнестрелни оръжия и няколкостотин патрона.

Основната група е трафикирала наркотици в няколко части на Европа, главно в Република Ирландия, Германия, Австрия и Скандинавия. Разследването е проведено съвместно с правоохранителните органи от редица страни от Европейския съюз.

Полски граничари откриха над 100 кг кокаин на дъното на Балтийско море

Полски граничари откриха над 100 кг кокаин на дъното на Балтийско море

Седим души са задържани по случая