Тази нощ Одеса е била подложена на масирана атака с безпилотни самолети "шахеди", разкри Би Би Си. 

В резултат на нападението на руски бойни дронове над града са пострадали четирима души, съобщи началникът на областната военна администрация Олег Кипер.

"За съжаление, трима души, жители на частни къщи, получиха рани от шрапнели и фрактури на крайници. В състояние на средна тежест бяха откарани в медицински центрове. Друг човек, който по време на нападението се е намирал в бизнес центъра, е получил сътресение на мозъка. Лекарите оказват на всички необходимата помощ", пише той в Телеграм.

В понеделник вечерта в Одеска област беше обявена въздушна тревога, като Кипер съобщи за масирана атака на дронове срещу Одеса и за нанесени щети на енергийната инфраструктура в резултат на набезите.

Руски ракети удариха Одеса
Обновена

Руски ракети удариха Одеса

Нанесени са щети по един цивилен кораб, плаващ под влага на Панама

"В някои части на града са в сила извънредни прекъсвания на електрозахранването. Комуналните служби вече са започнали работа по пускане на генератори за захранване на критичната инфраструктура, включително котелни централи.

На зазоряване предупреждението за въздушна опасност в Одеска област вече е отменено. Тя остава в сила в източните райони на Украйна.