Русия е заинтересована от предложение на НАТО за създаване на обща система за противоракетна отбрана, ако то е сериозно.
Това заяви президентът Дмитрий Медведев в интервю за датското радио, излъчено преди започващото днес двудневно държавно посещение на Медведев в Дания.
Дмитрий Медведев припомни, че Москва отдавна се обявява за система за глобална противоракетна отбрана, която да защитава не само една или група държави, а да бъде в интерес на всички отговорни представители на международната общност.
Генералният секретар на НАТО Андерс Фог Расмусен подчерта миналата седмица в Естония важността на сътрудничеството в областта на противоракетната отбрана, която ще защитава Европа и Русия срещу „действителна ракетна заплаха".
Медведев обяви, че Русия ще приеме предложението на генералния секретар на НАТО.
Плановете на Съединените щати да създадат свой собствен противоракетен щит не се харесват на Русия, защото той би нарушил баланса между двете страни, тъй като противоракетната отбрана е част от стратегическите ядрени сили, обясни още руският президент.
Русия иска добри отношения, както с големите, така и с малките страни. Ние смятаме, че нашата страна е органична част от модерния свят и искаме да се развиваме заедно с останалия свят, каза още Медведев.
Руският президент Медведев заяви, че лицето на модерна Русия е усмихващо се лице.
През февруари Румъния и България обявиха, че водят разговори с администрацията на президента Обама за разполагане на американска система за противоракетна отбрана на територията им, припомня Риа Новости.
Информация, която в последствие беше опровергана.
USD
CHF
GBP
mc solaar
на 27.04.2010 в 13:41:20 #11има гоогле
don_reas
на 27.04.2010 в 13:37:10 #10Justice for ALL , ее как стигна до тази информация
има ли източник ?
ptitsa
на 27.04.2010 в 13:35:41 #9"Не се притеснявай. Булава ще го представи като умен ход от страна на руснаците да прекарат янките." не само той..
mc solaar
на 27.04.2010 в 13:35:34 #8е то кой остана да не е в схемата ....извънземните

Justice for ALL
на 27.04.2010 в 13:34:57 #7Само да ви напомня, че истинското име на Дмитри Медведев е Аарон Абрамович Мендел.
Justice for ALL
на 27.04.2010 в 13:33:47 #6don_reas, Не се притеснявай. Булава ще го представи като умен ход от страна на руснаците да прекарат янките. Медведев ми харесва. Дано тези неща, които говори да не останат само на думи. Обама е много готин президент, с когото лесно се говори и руснаците трябва да се възползват максимално от това, за да влязат в 100 и да си пооправят икономически държавата. Съвместната отбрана същот е добра идея. Хем ще е по-евтино, хем ще има доверие, защото и двете страни ще имат достъп до технологията.
Mitsubishi
на 27.04.2010 в 13:24:35 #5Ще приемат, къде ще ходят?

don_reas
на 27.04.2010 в 13:24:25 #4не не ! Булавата ще дойде да се изсере именно тук !!! Само незнам как ще оправдае тази постъпка на братушките - да вземат да се съюзят с омразния враг

българско домати
на 27.04.2010 в 13:17:09 #3rational
на 27.04.2010 в 13:06:15 #2петrol
don_reas
на 27.04.2010 в 13:03:13 #1май и руснаци и американци пърдят в едно гърне
