Високопоставен руски служител по сигурността предупреди, че темпът и развитието на украинското производство на дронове означават, че нито един руски регион не е в безопасност от атака, съобщава "Ройтерс".

Сергей Шойгу - секретарят на влиятелния Съвет за сигурност на Русия и бивш руски министър на отбраната, заяви на среща с представители в уралския град Екатеринбург, че броят на украинските саботажни атаки срещу Русия се е увеличил с 40% през 2025 г. до 1830 инцидента.

"Темповете на развитие на оръжейни системи, предимно безпилотни системи за дронове, и сложността на методите, използвани за тяхното разполагане, са такива, че нито един регион на Русия не може да се чувства в безопасност", подчерта той.

ISW: Украйна успешно удря руската ПВО отбрана и спъва очакваното лятно руско настъпление

ISW: Украйна успешно удря руската ПВО отбрана и спъва очакваното лятно руско настъпление

Кремъл нанесе масивен удар срещу Киев

Вчера кметът на Москва заяви, че системите за противовъздушна отбрана са осуетили най-големия опит за атака срещу руската столица от поне година, като са свалили 250 украински дрона през уикенда. Днес руското министерство на отбраната съобщи, че 421 украински дрона са били свалени през последните 24 часа.

Русия бомбардира украински цели с артилерия, дронове и въздушни удари, а Украйна нанесе удари дълбоко в руската територия с диверсионни групи и дронове, убивайки руски генерали и атакувайки петролни рафинерии и нефтопроводи.

Шойгу посочи и че мрежа от разузнавателни агенции от 56 държави действа срещу Русия, за да улесни "диверсионни и терористични" атаки. Той обаче не назова въпросните разузнавателни агенции.

Укрaйнa зaсипaлa Русия със 170 дрона зa 4 чaсa

Укрaйнa зaсипaлa Русия със 170 дрона зa 4 чaсa

Не се съобщава за щети или жертви