Сърбия повдигна обвинения срещу тримата косовски лидери, които обявиха независимостта на страната, предаде АП.
В съобщение на вътрешното министерство се казва, че срещу президента Фатмир Сейдиу, премиера Хашим Тачи и председателя на парламента Якуп Красничи са повдигнати обвинения, ден след като парламентът е обявил независимостта на Косово от Сърбия.
Тримата са обвинени в „сериозно криминално деяние срещу конституцията и сигурността на Сърбия" за това, че са участвали в обявяването на „фалшива държава" на сръбска територия.
Сърбия каза още, че ще блокира дипломатическото признаване на независимостта на новата държава Косово, както и членството и в международни организации.
Междувременно сръбският парламент се събра на заседание, на което да отмени декларацията за независимо Косово.
USD
CHF
GBP
фанатик
на 18.02.2008 в 13:49:53 #22govedo,
шевкед
на 18.02.2008 в 13:48:01 #21emir_kj
на 18.02.2008 в 13:47:56 #20шевкед
на 18.02.2008 в 13:47:16 #19Бум
на 18.02.2008 в 13:43:17 #18zaebi
на 18.02.2008 в 13:39:35 #17bot125
на 18.02.2008 в 13:37:25 #16zaebi
на 18.02.2008 в 13:37:21 #15boko2007
на 18.02.2008 в 13:36:25 #14фанатик
на 18.02.2008 в 13:32:51 #13шевкед
на 18.02.2008 в 13:30:29 #12bot125
на 18.02.2008 в 13:19:58 #11шевкед
на 18.02.2008 в 13:19:22 #10шевкед
на 18.02.2008 в 13:17:12 #9dddddd
на 18.02.2008 в 13:12:49 #8шевкед
на 18.02.2008 в 13:12:27 #7ce
на 18.02.2008 в 13:12:27 #6шевкед
на 18.02.2008 в 13:10:48 #5bot125
на 18.02.2008 в 13:06:16 #4шевкед
на 18.02.2008 в 13:05:36 #3