САЩ са удовлетворени от подобряването на отношенията между Русия и НАТО, което последва след „презареждането" на американско-руските отношения.

Това заяви президентът на САЩ Барак Обама, цитиран от Интерфакс.

„Много се радвам, че моят приятел и колега президентът Медведев се присъедини към нас на срещата Русия-НАТО. Заедно с него тясно работихме върху презареждането на руско-американските отношения, което доведе до конкретни ползи и за двете страни. Сега ние също така презареждаме отношенията между Русия и НАТО", посочи той на пресконференцията след срещата Русия-НАТО в Лисабон.

Ръководителят на Белия дом подчерта, че Северноатлантическият алианс разглежда Русия като партньор, а не като враг.

„Ние се съгласихме да укрепваме нашето взаимодействие в редица практически сфери: Афганистан, борбата с наркотиците и другите заплахи за сигурността в ХХІ век", допълни Барак Обама.