През деня руски войски са атакували Никополския, Криворожкия и Синелниковския район на Днепропетровска област. Ранени са най-малко шестима души, повредени са къщи и предприятия, причинени са и пожари.

Това е съобщил ръководителят на Днепропетровската областна държавна администрация Сергий Лисак във Facebook, цитиран от "Укринформ".

"Днепропетровска област претърпя десетки атаки през деня. Никополският район беше най-силно засегнат. Врагът го удари с дронове FPV и артилерия. Самият Никопол, както и населените места Марганец, Покровск, Мировка и Червоногригоровка бяха засегнати. Шестима души бяха ранени. Освен съобщените по-рано, е пострадал и 84-годишен мъж. Той ще получи амбулаторно лечение", каза Лисак.

Според него са избухнали няколко пожара. По-специално, пожарът е унищожил една частна къща и покрива на друга, както и гараж и три стопански постройки.

Украйна: Ударихме стратегически приборостроителен завод в Арзамас

Украйна: Ударихме стратегически приборостроителен завод в Арзамас

Киев продължава натиска вътху укаринската военна индустрия

В същото време, Украйна проведе атаки на руска територия. 

Украинската служба за сигурност (СБУ) е извършила нощна атака с дронове срещу Арзамаския приборостроителен завод в Нижегородска област. По данни на източника, четири безпилотни апарата са поразили обекта, който според СБУ произвежда жироскопични прибори, системи за управление, бордови компютри и компоненти за ракети Х-32 и Х-101.

Руското министерство на отбраната съобщи, че два дрона са били унищожени над Нижегородска област, а губернаторът Глеб Никитин заяви, че украински безпилотници са атакували две промишлени зони. Според него, при атаката е загинал служител на промишлено предприятие, а двама други са били откарани в болница.

Московският кмет Сергей Собянин съобщи сутринта, че броят на свалените в рамките на час дронове, насочени към руската столица, е достигнал седем. По думите му силите за противовъздушна отбрана на Министерството на отбраната са поразили два нови безпилотника, след като по-рано тази сутрин вече бяха свалени още пет. 

Втора вълна дронове достигнаха до Москва

Втора вълна дронове достигнаха до Москва

Не се съобщава за спиране на работа на московските летища

Редица населени места и селскостопански предприятия бяха атакувани от украински дронове в Белгородска област; няма жертви, съобщи в понеделник губернаторът на областта Вячеслав Гладков.