Иран удари два танкера край Дубай. На борда е възникнал пожар, уточни АФП.
Организацията за морска търговия на Обединеното кралство (UKMTO) съобщи, че танкер е бил ударен от снаряд. Това е станало северозападно от Дубай, което е предизвикало пожар от десния борд на кораба.
Инцидентът е станал на около 31 морски мили от града. Офицерът по сигурността на кораба съобщи, че екипажът е "на място и в безопасност".
Властите са започнали разследване, а Организацията за морска търговия на Обединеното кралство е посъветвала корабите в района да плават с повишено внимание и да докладват за "подозрителни дейности".
Властите в Дубай съобщиха, че продължават усилията за овладяване на пожара и осигуряване на безопасността на екипажа.
Малко по-късно "Кувейт петролеум корпорейшън" съобщи, че големият кувейтски танкер за суров нефт, "Ал Салми", е бил пряко атакуван. От компанията описаха нападението като иранска атака.
Тя е станала, докато танкерът е бил на котва в пристанището на Дубай в Обединените арабски емирства, уточни "Ройтерс".
Атаката със снаряд е причинила повреди на танкера и пожар на борда, предаде държавната информационна агенция на Кувейт КУНА.
Танкерът е бил напълно натоварен по време на атаката. От "Кувейт петролеум корпорейшън" предупредиха за възможно разливане на нефт в околните води. Няма съобщениа за жертви. В момента се извършва оценка на щетите, допълни КУНА.
USD
CHF
EUR
GBP