Два дрона паднаха в близост до международното летище в Дубай, ранявайки четирима души, съобщава "Ройтерс".
Атаките срещу инфраструктурата в Персийския залив продължават вече 12-и ден от кризата с Иран, която причини масови смущения в световния въздушен трафик.
"Властите потвърждават, че два дрона паднаха в близост до международното летище в Дубай преди известно време", съобщи медийният офис в X и уточни, че въздушният трафик функционира нормално.
Атаката е довела до леки наранявания на двама граждани на Гана и един гражданин на Бангладеш, както и до средни наранявания на един гражданин на Индия.
Избухването на войната между САЩ и Израел срещу Иран доведе до отмяна и пренасрочване на полети, както и преориентиране на авиокомпании по целия свят, тъй като повечето въздушни пространства в Близкия изток, включително това на Катар, остават затворени поради опасения от ракети и дронове. Това причини и енергийна криза, която доведе до скок в цените на горивата.
Авиокомпании от ОАЕ, като дубайската Emirates и абу-дабийската Etihad, възобновиха някои полети от началото на кризата на 28 февруари, но все още работят под капацитета си.
Днешната атака бе нов удар за международното летище в Дубай - най-натовареното летище в света за международни пътници, което миналата година обслужи близо 100 милиона пътуващи.


USD
CHF
EUR
GBP