В коментар пред ABC News, публикуван в неделя, президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че американските военни са унищожили военноморските сили на Иран, съобщава ДПА.
САЩ са потопили 44 кораба, "целия им флот", каза Тръмп, въпреки че информацията първоначално не можеше да бъде независимо потвърдена.
Извеждането от строя на целия ирански флот е една от обявените цели на американските военни във войната им срещу Иран.
САЩ също така парализираха иранските военновъздушни сили, твърди Тръмп.
"Системите им за противовъздушна отбрана ги няма. Те нямат абсолютно никаква защита", каза той.
Тръмп отказа да изключи възможността за изпращане на американски сили в Иран, заявявайки, че това "евентуално може да се случи", когато конфликтът се изостри.
"Трябва да има много основателна причина, каза Тръмп. Бих казал, че ако някога го направим, те ще бъдат толкова зле, че няма да могат да се бият на сухопътно ниво."
Иранската информационна агенция Tasnim, която е близка до елитния Корпус на гвардейците на ислямската революция на Иран, съобщи, че 104 членове на екипажа са загинали при атаката на САЩ срещу фрегатата IRIS Dena, а други 20 души са в неизвестност.
32-мата оцелели членове на екипажа се лекуват от наранявания в болница в Шри Ланка, се казва в съобщението. Корабът е бил обстрелван и потопен от подводница на американските военноморски сили миналата седмица, се казва в съобщенията.
USD
CHF
EUR
GBP